450x259 1

lekcjezklimatem

22 kwietnia, w Światowy Dzień Ziemi, zapraszamy uczniów kl. VII-VIII szkół podstawowych i uczniów szkół ponadpodstawowych do udziału w webinarium na temat zmian klimatu oraz działań na rzecz ochrony klimatu.

To już drugie z serii spotkań Lekcje z Klimatem organizowanych przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska we współpracy z naukowcami Uniwersytetu Warszawskiego. Przygotowany przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska cykl Lekcje z Klimatem to wsparcie dla nauczycieli, w tym wychowawców, w realizacji zajęć edukacyjnych z zakresu ochrony środowiska oraz działań na rzecz klimatu.

Pierwsze marcowe webinarium skierowane do nauczycieli szkół podstawowych i ponadpodstawowych, spotkało się z dużym zainteresowaniem oraz pozytywnym odbiorem.

Mamy nadzieję, że także kwietniowe wykłady wraz z atrakcyjnymi warsztatami - skierowane tym razem do uczniów - będą równie popularne oraz przyczynią się do zwiększenia świadomości klimatycznej wśród młodzieży.

Kiedy premiera? czwartek, 22/04 o godz. 12:00

Gdzie? Webinarium dostępne będzie na stronie www.lekcjezklimatem.pl

Nagrania z wydarzenia będą dostępne na stronie również po jego premierze.

Kto wykłada? Swoją wiedzą podzielą się naukowczynie Uniwersytetu Warszawskiego, współautorki publikacji „Klimatyczne ABC”, a także rówieśnicy uczniów - przedstawiciele Młodzieżowej Rady Klimatycznej przy Ministrze Klimatu i Środowiska:

dr Magdalena Budziszewska – psycholożka, pracowniczka Wydziału Psychologii UW.
Naukowo zajmuje się analizą narracji, metodami jakościowymi w psychologii, emocjami, tożsamością i rozwojem w biegu życia. Prowadzi badania nad stresem, lękiem i depresją klimatyczną oraz psychologią działania na rzecz ochrony klimatu i środowiska naturalnego. Miłośniczka gór i wszystkiego dzikiego.

dr Aleksandra Kardaś – fizyczka atmosfery, redaktorka serwisu „Nauka o klimacie”
i współautorka książki pod tym samym tytułem. Pracuje na Wydziale Fizyki UW. Zawodowo zajmuje się popularyzacją wiedzy na temat pogody i klimatu. Interesuje ją rozprzestrzenianie się informacji i dezinformacji.

Uczniowie będą mieli także możliwość udziału w wirtualnych warsztatach kulinarnych, zwracających uwagę na problem marnowania żywności oraz warsztatach „ubraniowych”, zwracających uwagę na kwestie odpowiedzialnej mody. W trakcie tych warsztatów
podpowiemy proekologiczne rozwiązania do wdrożenia w codziennym życiu.

Zapraszamy Państwa uczniów do udziału w wydarzeniu!

Ministerstwo Klimatu i Środowiska

Lekcje z klimatem - twórzmy je wspólnie!

Materiały edukacyjne dla uczniów - kliknij obrazek

Drogi Maturzysto!

Przed Tobą trudny czas związany z najważniejszym egzaminem w Twoim życiu. Jednak nie tylko zdanie matury jest w tym momencie ważne – na pewno zastanawiasz się nad wyborem Uczelni Wyższej. Jeśli jesteś osobą o zainteresowaniach technicznych, pasjonuje Cię motoryzacja, nowoczesne technologie, budownictwo lub lotnictwo – zapraszamy Cię na Wydział Inżynierii Lądowej i Transportu Politechniki Poznańskiej. Specjalnie dla Ciebie stworzyliśmy Informator, w którym możesz dowiedzieć się, nie tylko jakie oferujemy kierunki, ale także czym zajmują się nasi studenci po wykładach (zbudowanie bolidu, rakiety czy lokomotywy to dla nich żadne wyzwanie!). Dzięki ogromnemu wyborowi kierunków oraz modułów nauczania dostępnych u nas będziesz w stanie rozwijać swoje zainteresowania i umiejętności, aby w przyszłości zdobyć satysfakcjonującą Cię pracę.

A teraz życzymy Ci połamania pióra podczas egzaminu maturalnego i do zobaczenia w murach Politechniki Poznańskiej!

Władze Wydziału Inżynierii Lądowej i Transportu

Politechniki Poznańskiej

==============================

prof. dr hab. inż.  JACEK PIELECHA