"Szkoła

w szpitalu"

Zespół Szkół Nr 15

przy Uniwersyteckim Dziecięcym Szpitalu Klinicznym

im. Ludwika Zamenhofa w Białymstoku

Sztuka bez granic

Oglna odznaka

Fundacja Urtica Dzieciom logo

Nasi partnerzy

slodkadamalogo

selgroslogo

 kwiaciarniamercedes

 rbgrawerowanie

 sekacz

 artsigma

arsenal

zsg

artmagic
 lasydyrekcja

Odkryj Białystok A3 1 1

Dziękuję za odwiedzenie strony internetowej Zespołu Szkół Nr 15 przy Uniwersyteckim Dziecięcym Szpitalu Klinicznym im. Ludwika Zamenhofa w Białymstoku przy ul. Jerzego Waszyngtona 17, 15-269 w Białymstoku.
Drodzy uczniowie, Jesteście najważniejsi….
Któż  nie  zna  powiedzenia,  ,,ucz  się  dziecko ucz, bo nauka to potęgi klucz,,. Zachęcam Was do nauki. Zdobywając wiedzę, stajecie się kolejnymi potencjalnymi wynalazcami.  Może  odkryjecie  lekarstwo  lub  skonstruujecie  przydatne  narzędzie  dla  osób  z niepełnosprawnością? Nauka poszerza horyzonty i sprawia, że Wasza osobowość jest bogatsza. Nabywanie nowej wiedzy daje niesamowitą satysfakcję. Wiedza jest również powodem do dumy nie tylko dla Was samych, ale również dumnych z Waszych sukcesów rodziców i dziadków.
Nigdy  nie  mówcie  ,,nie mogę,,  .Powiedzcie  sobie  za to ,,będę się starał dotąd ,aż mi się uda,,. Dyrekcja i nauczyciele -jesteśmy dla Was. Służymy Wam pomocą tworząc  atmosferę  zaufania  i  zrozumienia,  oferując  szacunek  i   cierpliwość.  Jesteśmy  gotowi  do  indywidualnego zaangażowania się w Waszą edukację podczas pobytu w szpitalu. Stwarzamy dobrą bazę dydaktyczną oraz możliwość rozwijania zainteresowań. Pomożemy pielęgnowac i kreować postawy takie jak : dobra samoocena,wiara we własne możliwości,zadowolenie z własnych osiagnięć,ciekawość swiata i wiedzy oraz zaspokojenie własnych ambicji .

Nauczyciele i pracownicy administracji szkoły to są ludzie z pasją. Cechuje ich empatia, wrażliwość, troska o uczniów w zakresie edukacji i powrotu do zdrowia. Jest to zespół, z którym mam zaszczyt i przyjemność pracować, przewodniczyć, realizować priorytety, wyznaczać cele i zadania wynikające również z misji i wizji szkoły, odnosić  sukcesy.  Jest  to  zespół,  który  nie  patrzy na pracę  tylko  jak  na  obowiązek  ale  chce  się  realizować, osiągać lepsze wyniki i robić to, co sprawia mu przyjemność i satysfakcję  w miłej atmosferze, wzajemnej współpracy dla dobra szkoły jako ogółu społeczności.

Szanowni Pracownicy służby zdrowia na czele z Panią Dyrektor Uniwersyteckiego Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Białymstoku i Panią Ordynator Oddziału Pediatrii i Neurologii Dziecięcej przy Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym szczególne podziękowania za współpracę dla wspólnego dobra uczniów –pacjentów obu szpitali,  dziękuję  w  imieniu  pracowników  pedagogicznych  i administracji za Waszą serdeczność, życzliwość i wsparcie w realizacji naszej misji – edukacji i terapii dzieci hospitalizowanych.

Szanowni Rodzice
Wspieramy dzieci i młodzież w trudnych sytuacjach.Jesteśmy w chwilach radości.Cieszymy się wraz z Państwem z ich powrotu do zdrowia oraz z sukcesów w nauce. Radość nam sprawia, gdy angażują się w życie naszej społeczności szkolnej. Jesteśmy otwarci na Państwa sugestie, propozycje i pomysły. Liczymy na wzajemną współpracę.
Z wyrazami szacunku p.o. dyrektora Elżbieta Dorota Sokólska

 

 Jubileuszowy Dąb –wnuczek dębu ,,Chrobry” jest z nami w parku Uniwersyteckiego Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Białymstoku
Szkoła, obchodzi Jubileusz 60-lecia. Jednym z punktów trzydniowego programu obchodów uroczystości jest sadzenie drzew. Naszym zdaniem takie działanie ma swoją wymowę, ponieważ symbolizuje pewną trwałość wokół przemijającej rzeczywistości. Jednoczy uczniów, przypomina im o ważnym wydarzeniu, w którym kiedyś brali udział. Znaczy czas i miejsce tego wydarzenia.
Z pewnością przyczynia się do umocnienia więzi ze swoją szkołą.
Mieliśmy zaszczyt przywitać wszystkich gości: uczniów ,nauczycieli, pracowników administracji, personel medyczny, rodziców na uroczystość wsadzenia drzewa, upamiętniającego Jubileusz 60-lecia istnienia naszej szkoły.

JESZCZE SIĘ TYLE STANIE...

Popatrz, niebo się kłania, niebo różowe,
Wiatrem pisane w kolorze.
Słońce przychodzi jak gość najlepszy,
Wiatr się umila na wietrzyk.

Jeszcze się tyle stanie,
Jeszcze się tyle zmieni
Rosną nam nowe twarze
Do słońca.

Popatrz, drzewo się czesze, drzewo olbrzymie,
Po niebie gałęźmi wiatr pisze.
Drzewo się śmieje dobrą nowiną,
Wszystkie żale odpłyną.

Popatrz, świat się wciąż zmienia, świat bez koloru.
Człowiek się rodzi, umiera.
Wszystko przemija, wszystko odchodzi,
Lecz pozostają wspomnienia.

W. Chyliński

Drzewa całe swe życie ciągle pozostają w ziemi, z której wyrosły. Zawsze towarzyszą człowiekowi. Ze względu na swą długowieczność, często są niemymi świadkami historii. Niech zasadzony dąb będzie pamiątką wspaniałej uroczystości, Jubileuszu 60-lecia naszej szkoły. Niech przyszłym pokoleniom daje świadectwo tego wspaniałego święta. Naszego szacunku dla przeszłości i teraźniejszości. Drzewko ma ciekawą historię jest ,,wnuczkiem” Dębu ,,Chrobry”. ,,Dąb Chrobry” zlokalizowany jest na terenie Nadleśnictwa Szprotawa (okolice Piotrowic) i Zielonej Góry. Najgrubszy ( ponad 1000 cm obwodu ) oraz najstarszy okaz tego gatunku w Polsce, obumarł w 2021 r. przeżywszy ponad 750 lat….Dąb Papieski Nr 22 wyhodowany z żołędzi najstarszego w Polsce dębu ,, Chrobry” poświęconych przez Ojca Świętego Jana Pawła II, podczas ogólnopolskiej Pielgrzymki Leśników do Rzymu 28 kwietnia 2004 roku. Poświęcony przez Leśników Regionalnej Dyrekcji Lasów państwowych w Białymstoku dla uczczenia Pontyfikatu Papieża Jana Pawła II. Nasz dąb szypułkowy został wyhodowany w szkółce leśnej Nadleśnictwa Suwałki z nasion zebranych w 2020 roku z dębu oznaczonego Nr 22, rosnącego przy Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Świętej Wodzie, który pochodzi z żołędzi zebranych w 2003 roku z najstarszego w Polsce dębu ,,Chrobry”. Niech w przyszłej swej wielkości i majestacie, świadczy o ważności szkoły, w której wzrastać ma potęga wiedzy jej uczniów.
....Kiedyś, gdy nas już tu nie będzie, ono pozostanie. Sądzimy, że każdy z nas ma głęboką świadomość tego faktu.
Dziękujemy serdecznie Panu Dyrektorowi Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku.
p.o. Dyrektora Elżbieta Sokólska oraz cała Społeczność Szkolna.