"Szkoła

w szpitalu"

Zespół Szkół Nr 15

przy Uniwersyteckim Dziecięcym Szpitalu Klinicznym

im. Ludwika Zamenhofa w Białymstoku

Sztuka bez granic

Oglna odznaka

Fundacja Urtica Dzieciom logo

Nasi partnerzy

slodkadamalogo

selgroslogo

 kwiaciarniamercedes

 rbgrawerowanie

 sekacz

 artsigma

arsenal

zsg

artmagic
 lasydyrekcja

Odkryj Białystok A3 1 1

Dziękuję za odwiedzenie strony internetowej Zespołu Szkół Nr 15 przy Uniwersyteckim Dziecięcym Szpitalu Klinicznym im. Ludwika Zamenhofa w Białymstoku przy ul. Jerzego Waszyngtona 17, 15-269 w Białymstoku.
Drodzy uczniowie, Jesteście najważniejsi….
Któż  nie  zna  powiedzenia,  ,,ucz  się  dziecko ucz, bo nauka to potęgi klucz,,. Zachęcam Was do nauki. Zdobywając wiedzę, stajecie się kolejnymi potencjalnymi wynalazcami.  Może  odkryjecie  lekarstwo  lub  skonstruujecie  przydatne  narzędzie  dla  osób  z niepełnosprawnością? Nauka poszerza horyzonty i sprawia, że Wasza osobowość jest bogatsza. Nabywanie nowej wiedzy daje niesamowitą satysfakcję. Wiedza jest również powodem do dumy nie tylko dla Was samych, ale również dumnych z Waszych sukcesów rodziców i dziadków.
Nigdy  nie  mówcie  ,,nie mogę,,  .Powiedzcie  sobie  za to ,,będę się starał dotąd ,aż mi się uda,,. Dyrekcja i nauczyciele -jesteśmy dla Was. Służymy Wam pomocą tworząc  atmosferę  zaufania  i  zrozumienia,  oferując  szacunek  i   cierpliwość.  Jesteśmy  gotowi  do  indywidualnego zaangażowania się w Waszą edukację podczas pobytu w szpitalu. Stwarzamy dobrą bazę dydaktyczną oraz możliwość rozwijania zainteresowań. Pomożemy pielęgnowac i kreować postawy takie jak : dobra samoocena,wiara we własne możliwości,zadowolenie z własnych osiagnięć,ciekawość swiata i wiedzy oraz zaspokojenie własnych ambicji .

Nauczyciele i pracownicy administracji szkoły to są ludzie z pasją. Cechuje ich empatia, wrażliwość, troska o uczniów w zakresie edukacji i powrotu do zdrowia. Jest to zespół, z którym mam zaszczyt i przyjemność pracować, przewodniczyć, realizować priorytety, wyznaczać cele i zadania wynikające również z misji i wizji szkoły, odnosić  sukcesy.  Jest  to  zespół,  który  nie  patrzy na pracę  tylko  jak  na  obowiązek  ale  chce  się  realizować, osiągać lepsze wyniki i robić to, co sprawia mu przyjemność i satysfakcję  w miłej atmosferze, wzajemnej współpracy dla dobra szkoły jako ogółu społeczności.

Szanowni Pracownicy służby zdrowia na czele z Panią Dyrektor Uniwersyteckiego Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Białymstoku i Panią Ordynator Oddziału Pediatrii i Neurologii Dziecięcej przy Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym szczególne podziękowania za współpracę dla wspólnego dobra uczniów –pacjentów obu szpitali,  dziękuję  w  imieniu  pracowników  pedagogicznych  i administracji za Waszą serdeczność, życzliwość i wsparcie w realizacji naszej misji – edukacji i terapii dzieci hospitalizowanych.

Szanowni Rodzice
Wspieramy dzieci i młodzież w trudnych sytuacjach.Jesteśmy w chwilach radości.Cieszymy się wraz z Państwem z ich powrotu do zdrowia oraz z sukcesów w nauce. Radość nam sprawia, gdy angażują się w życie naszej społeczności szkolnej. Jesteśmy otwarci na Państwa sugestie, propozycje i pomysły. Liczymy na wzajemną współpracę.
Z wyrazami szacunku p.o. dyrektora Elżbieta Dorota Sokólska

"Nie lękajcie się!" - XXI Dzień Papieski

dzienpapieski21
W niedzielę 10 października 2021 r. w Polsce i w środowiskach polonijnych na całym świecie obchodzony był 21. Dzień Papieski. To dzień, w którym przypominamy sobie największego z Polaków - św. Jana Pawła II. On jako papież spotykał się z wieloma ludźmi. Z szefami rządów, aktorami, pisarzami, malarzami, sportowcami, oczywiście z kardynałami i biskupami. Ale spotykał się również z dziećmi, młodzieżą, ludźmi chorymi. Zapraszał do siebie tych, z którymi inni nie chcieli rozmawiać. Pielgrzymował do krajów, przed którymi go przestrzegano, gdzie nie był mile widziany. Odwiedził w więzieniu człowieka, który za pieniądze chciał go pozbawić życia. Czy zatem św. Jan Paweł II był człowiekiem odważnym? Myślę, że odpowiedziałby, iż jego odwaga polega na tym, że ufa Panu Bogu.
Strach, lęk towarzyszą nam w życiu dosyć często, może szczególnie obecnie w czasie panoszącego się koronawirusa, dlatego wyjątkowo aktualne jest hasło tegorocznego Dnia Papieskiego - "Nie lękajcie się!". Ta słynna zachęta Jana Pawła II pochodzi z jego homilii wygłoszonej 22 października 1978 roku podczas mszy świętej inaugurującej jego pontyfikat na placu św. Piotra w Rzymie. Papież powiedział wtedy:
,,Bracia i Siostry, nie lękajcie się przygarnąć Chrystusa i przyjąć Jego władzę, pomóżcie Papieżowi i wszystkim tym, którzy pragną służyć Chrystusowi, służyć człowiekowi i całej ludzkości. Nie lękajcie się, otwórzcie, otwórzcie na oścież drzwi Chrystusowi! Dla Jego zbawczej władzy otwórzcie granice państw, systemów ekonomicznych i politycznych, szerokie dziedziny kultury, cywilizacji, rozwoju!".
Co ja robię, gdy się boję?
Bóg chce mojego szczęścia i jeżeli idę za Nim i z Nim – nie muszę niczego się bać. Bóg zna historię mego życia i liczy się z moimi uczuciami – wie co przeżywam i chce mi pomóc pokonać strach. Potrzeba tylko jednego – przyjść z nim do Niego. Mogę to zrobić w modlitwie, czytając Słowo Boże, dzieląc się tym z Nim w sakramencie pokuty lub przyjmując Go w Komunii Świętej. Stawia On również na naszej drodze ludzi, którzy pomagają nam i dzięki nim stajemy się lepsi, pokonujemy nasze słabości.
Święty Janie Pawle II wstawiaj się za nami, abyśmy się nie lękali przyjmować Chrystusa.

Zapraszamy wszystkich uczniów do obejrzenia filmu o św. Janie Pawle II oraz sprawdzenia swojej wiedzy w quizie.
Dla młodszych:


Dla starszych