Msza Święta na Dzień Nauczyciela

Z okazji dnia Edukacji Narodowej nauczyciele ZS Nr 15 spotkali się 13.10.2021 r. o godz. 14.00 w kaplicy UDSK na Mszy świętej sprawowanej przez księdza kapelana Marka Gryko w ich intencji. Ksiądz kapelan w homilii serdecznie dziękował za pracę i zaangażowanie nauczycieli w pomoc dzieciom i młodzieży przebywającym w szpitalu. Życzył także zdrowia, sił do pracy w trudnych szpitalnych warunkach. Msza odbyła się w nowym miejscu niskim parterze. Z powodu trwającego remontu i zmian organizacyjnych szpitala nauczyciele własnoręcznie pomagali obu kapelanom (katolickiemu i prawosławnemu) w przenoszeniu mebli, sprzętów liturgicznych i innych elementów wyposażenia szpitalnej ekumenicznej kaplicy. Kaplica jest teraz mniejsza, ale przytulna. Remontu wymaga jeszcze znajdujące się za oknami nowej kaplicy patio, które za zgodą dyrekcji szpitala ma być pięknie zagospodarowane, także na użytek przyszłych nabożeństw z udziałem większej liczby ich uczestników.