"Szkoła

w szpitalu"

Zespół Szkół Nr 15

przy Uniwersyteckim Dziecięcym Szpitalu Klinicznym

im. Ludwika Zamenhofa w Białymstoku

Nasi partnerzy

slodkadamalogo

selgroslogo

 kwiaciarniamercedes

 rbgrawerowanie

 sekacz

 artsigma

arsenal

zsg

artmagic
 lasydyrekcja

Odkryj Białystok A3 1 1

Dziękuję za odwiedzenie strony internetowej Zespołu Szkół Nr 15 przy Uniwersyteckim Dziecięcym Szpitalu Klinicznym im. Ludwika Zamenhofa w Białymstoku przy ul. Jerzego Waszyngtona 17, 15-269 w Białymstoku.
Drodzy uczniowie, Jesteście najważniejsi….
Któż  nie  zna  powiedzenia,  ,,ucz  się  dziecko ucz, bo nauka to potęgi klucz,,. Zachęcam Was do nauki. Zdobywając wiedzę, stajecie się kolejnymi potencjalnymi wynalazcami.  Może  odkryjecie  lekarstwo  lub  skonstruujecie  przydatne  narzędzie  dla  osób  z niepełnosprawnością? Nauka poszerza horyzonty i sprawia, że Wasza osobowość jest bogatsza. Nabywanie nowej wiedzy daje niesamowitą satysfakcję. Wiedza jest również powodem do dumy nie tylko dla Was samych, ale również dumnych z Waszych sukcesów rodziców i dziadków.
Nigdy  nie  mówcie  ,,nie mogę,,  .Powiedzcie  sobie  za to ,,będę się starał dotąd ,aż mi się uda,,. Dyrekcja i nauczyciele -jesteśmy dla Was. Służymy Wam pomocą tworząc  atmosferę  zaufania  i  zrozumienia,  oferując  szacunek  i   cierpliwość.  Jesteśmy  gotowi  do  indywidualnego zaangażowania się w Waszą edukację podczas pobytu w szpitalu. Stwarzamy dobrą bazę dydaktyczną oraz możliwość rozwijania zainteresowań. Pomożemy pielęgnowac i kreować postawy takie jak : dobra samoocena,wiara we własne możliwości,zadowolenie z własnych osiagnięć,ciekawość swiata i wiedzy oraz zaspokojenie własnych ambicji .

Nauczyciele i pracownicy administracji szkoły to są ludzie z pasją. Cechuje ich empatia, wrażliwość, troska o uczniów w zakresie edukacji i powrotu do zdrowia. Jest to zespół, z którym mam zaszczyt i przyjemność pracować, przewodniczyć, realizować priorytety, wyznaczać cele i zadania wynikające również z misji i wizji szkoły, odnosić  sukcesy.  Jest  to  zespół,  który  nie  patrzy na pracę  tylko  jak  na  obowiązek  ale  chce  się  realizować, osiągać lepsze wyniki i robić to, co sprawia mu przyjemność i satysfakcję  w miłej atmosferze, wzajemnej współpracy dla dobra szkoły jako ogółu społeczności.

Szanowni Pracownicy służby zdrowia na czele z Panią Dyrektor Uniwersyteckiego Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Białymstoku i Panią Ordynator Oddziału Pediatrii i Neurologii Dziecięcej przy Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym szczególne podziękowania za współpracę dla wspólnego dobra uczniów –pacjentów obu szpitali,  dziękuję  w  imieniu  pracowników  pedagogicznych  i administracji za Waszą serdeczność, życzliwość i wsparcie w realizacji naszej misji – edukacji i terapii dzieci hospitalizowanych.

Szanowni Rodzice
Wspieramy dzieci i młodzież w trudnych sytuacjach.Jesteśmy w chwilach radości.Cieszymy się wraz z Państwem z ich powrotu do zdrowia oraz z sukcesów w nauce. Radość nam sprawia, gdy angażują się w życie naszej społeczności szkolnej. Jesteśmy otwarci na Państwa sugestie, propozycje i pomysły. Liczymy na wzajemną współpracę.
Z wyrazami szacunku p.o. dyrektora Elżbieta Dorota Sokólska

Czworonożni przyjaciele

W ramach cyklu spotkań „Czworonożni przyjaciele”, w Klinice Chirurgii i Urologii Dziecięcej oraz w Klinice Ortopedii i Traumatologii Dziecięcej odbyły się zajęcia czytelnicze przybliżające środowisko i warunki życia różnych zwierząt oraz zwyczaje człowieka w kontaktach i opiece nad nimi.  

Nauczycielka przedszkola mgr Marta Mieczkowska zachęcała przedszkolaki do zajęć niecodzienną aranżacją. Przebierała się za domowe zwierzątka - kotka, pieska i za dzikie – myszkę, wilka, niedźwiadka. Czytaniu książek towarzyszyły zabawkowe zwierzaki – sowa, myszka, wąż, lisek. Dzieci chętnie sięgały po kolorowe książki wypełnione różnymi czworonożnymi ulubieńcami. Udało się zaciekawić przedszkolaki każdą historyjką oraz rozmawiać o wszystkim co wynikało ze wspólnego czytania. 
W dniach 26.09.2022r., 04.10.2022r., przedszkolaki okazały zainteresowanie książką „Pracowity przedszkolak. Ulubione zwierzaki” pełną tekstów do czytania, materiałów zdjęciowych i rozmaitych zabaw. Dzieci słuchały historyjek o zwierzętach domowych, uczestniczyły w zabawach spostrzegawczych i grze tematycznej.
W dniu 18.10.2022r., przedszkolaki z zaciekawieniem słuchały o czym opowiadała Julia Donaldson i Alex Scheffler w książce „Gruffalo”. Słysząc w tekście opowiadania wyrażenie – „zaburczało w brzuchu” wdmuchiwały powietrze w słomkę włożoną do kubka z wodą. Naśladowały odgłos chodzenia uderzając stopami o podłogę, szeleściły listkami, pohukiwały jak sowa, syczały jak wąż. Na zakończenie zabawy z książką dzieci otrzymały ilustracje głównego bohatera, któremu dorysowały brakujące elementy w wyglądzie zgodnie z opowiadaniem.
W dniach 20.10.2022r., 07.11.2022r., przedszkolaki słuchały o życiu zwierząt leśnych i rozpoznawały ich odgłosy w trakcie czytania interaktywnej książki dla najmłodszych dzieci - „Mieszkańcy lasu”.
Mile spędzany czas z książką wprawiał w dobry nastrój dzieci i ich rodziców.