"Szkoła

w szpitalu"

Zespół Szkół Nr 15

przy Uniwersyteckim Dziecięcym Szpitalu Klinicznym

im. Ludwika Zamenhofa w Białymstoku

Nasi partnerzy

slodkadamalogo

selgroslogo

 kwiaciarniamercedes

 rbgrawerowanie

 sekacz

 artsigma

arsenal

zsg

artmagic
 lasydyrekcja

Odkryj Białystok A3 1 1

Drodzy Rodzice!

Zespół Szkół nr 15 przy Uniwersyteckim Dziecięcym Szpitalu Klinicznym w Białymstoku jest szkołą przyjazną uczniom, ukierunkowaną na ich potrzeby, kształcącą nowoczesnymi metodami. Zapewniamy wsparcie dzieciom przewlekle chorym podczas ich pobytu w szpitalu tak, by  każdy uczeń w atmosferze spokoju, bezpieczeństwa i życzliwości mógł pomimo choroby realizować obowiązek szkolny.

   Każdy pacjent szpitala, o ile pozwala mu na to samopoczucie i nie ma przeciwwskazań zdrowotnych, staje się uczniem Zespołu Szkół nr 15 w Białymstoku.

  • w szkole szpitalnej uczeń nie musi posiadać swoich podręczników i zeszytów.

  • nasze zajęcia lekcyjne stanowią kontynuację realizacji treści przerabianych w szkole macierzystej ucznia, pozwalają też nadrobić ewentualne zaległości edukacyjne.

  • oferujemy zajęcia przedszkolne, szkolne (szkoła podstawowa i ponadpodstawowa) oraz całą gamę zajęć pozalekcyjnych. Uczymy wszystkich przedmiotów obowiązkowych z wyjątkiem wychowania fizycznego, muzyki oraz plastyki.

  • dzieci i młodzież uczą się zwykle na oddziałach szpitalnych, w świetlicy, w salach pacjentów, czasami przy łóżku chorego.

  • zajęcia lekcyjne odbywają się od poniedziałku do piątku, zgodnie z obowiązującym w szkole planem lekcyjnym.

  • nasi uczniowie są oceniani nie tylko za posiadaną wiedzę, ale także za wysiłek, jaki wkładają w jej zdobycie. Po zakończeniu hospitalizacji uczniowie otrzymują zaświadczenia z ocenami, które wysyłane są do szkół macierzystych.

  • nasi uczniowie mogą zdawać w szpitalu egzaminy kończące kolejne etapy edukacji.

  • na każdym oddziale dzieci mogą uczastniczyć w zajęciach wychowawczych, w trakcie których mogą rozwijać swoje zainteresowania i uzdolnienia.

  • organizujemy wiele imprez okolicznościowych oraz spotkania z ciekawymi ludźmi.

  • doradzamy naszym uczniom w zakresie kierunków dalszego kształcenia i wyboru szkoły.

Wszyscy nauczyciele i wychowawcy pracujący w szkole szpitalnej są wysoko wykwalifikowaną kadrą pedagogiczną. Oprócz wykształcenia kierunkowego, każdy z nich ukończył pedagogikę leczniczą oraz inne studia podyplomowe i kursy. To grupa stale doskonalących się specjalistów o dużej wrażliwości i empatii, którzy pracę w szpitalu traktują jak misję, nie jak zwykły zawód.