"Szkoła

w szpitalu"

Zespół Szkół Nr 15

przy Uniwersyteckim Dziecięcym Szpitalu Klinicznym

im. Ludwika Zamenhofa w Białymstoku

Nasi partnerzy

slodkadamalogo

selgroslogo

 kwiaciarniamercedes

 rbgrawerowanie

 sekacz

 artsigma

arsenal

zsg

artmagic
 lasydyrekcja

Odkryj Białystok A3 1 1

Lekcja otwarta z okazji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci

W dniu 19. marca 2021 r. uczniowie klas I-III szkoły podstawowej przebywający na oddziale dziennym wzięli udział w lekcji otwartej, którą przeprowadziły nauczycielka języka niemieckiego pani Monika Berensztejn oraz nauczycielka języka angielskiego pani Anna Jabłońska. Temat lekcji brzmiał: Czytamy w językach obcych - na przykładzie The very hungry caterpillar Erica Carle’a. Celem zajęć było ukazanie dzieciom korzyści płynących z czytania obcojęzycznej literatury dziecięcej, utrwalenie słownictwa z języka angielskiego, a także stworzenie miłej, przyjaznej atmosfery zajęć sprzyjającej poprawie samopoczucia.
Na początku lekcji uczniowie wraz z nauczycielkami rozmawiali o tym, jakie książki lubią czytać. Następnie, oglądając wystawę książek obcojęzycznych oraz słowników, dzieci dowiedziały się wielu ciekawych informacji na temat Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci, który przypada 2. kwietnia w dniu urodzin Hansa Christiana Andersena.

1

W dalszej części lekcji pani Monika Berensztejn zaprezentowała dzieciom gąsiennicę, wykonaną techniką origami. Następnie uczniowie układali cykl życia tego zwierzęcia.

2

Po wykonaniu tego zadania, podopieczni powtarzali za pomocą kart obrazkowych słownictwo z języka angielskiego dotyczące dni tygodnia, nazwy wybranych owoców i artykułów spożywczych.

3

W dalszej części lekcji nauczycielki zaprezentowały uczniom książkę The very hungry caterpillar Erica Carle’a. Dzieci wraz z nauczycielem przetłumaczyły tytuł utworu.

4

Później jedna nauczycielka czytała książeczkę,

5

a druga nauczycielka równolegle tłumaczyła treść książeczki.

6

Następnie uczniowie uzupełniali plakat zgodnie z treścią utworu, przyklejając do odpowiednich dni tygodnia obrazki przedstawiające jedzenie.

7

Po wykonaniu tego zadania każdy uczestnik lekcji otrzymał mini książeczkę The very hungry caterpillar, do której wklejał odpowiednie obrazki dotyczące cyklu życia gąsiennicy i jedzenia, a następnie je kolorował.

8   9  10

Na zakończenie lekcji dzieci wykonały gąsiennice techniką origami, które poruszały się pod wpływem powietrza wydmuchiwanego ze słomki.

11  12

Lekcje otwartą uświetniły swoją obecnością: Kierownik Oddziału Dziennego pani dr n. med. Halina Kądziela-Olech, Dyrektor Zespołu Szkół nr 15 pani Elżbieta Sokólska oraz nauczycielka religii pani Anna Białous, której serdecznie dziękujemy za wykonanie zdjęć.

13

 Opracowały: Anna Jabłońska, Monika Berensztejn