"Szkoła

w szpitalu"

Zespół Szkół Nr 15

przy Uniwersyteckim Dziecięcym Szpitalu Klinicznym

im. Ludwika Zamenhofa w Białymstoku

Nasi partnerzy

slodkadamalogo

selgroslogo

 kwiaciarniamercedes

 rbgrawerowanie

 sekacz

 artsigma

arsenal

zsg

artmagic
 lasydyrekcja

Odkryj Białystok A3 1 1

Filtr
 • Las wita nas 2022

  Warsztaty plastyczne „Galeria dziecka w szpitalu”

  W marcu i kwietniu odbyły się warsztaty plastyczne nt.:” Las wita nas”. Zajęcia miały na celu kształtować postawę proekologiczną u uczniów, rozbudzać potrzebę kontaktu z przyrodą, ukazywać związek między życiem lasu, a życiem ludzi i zwierząt oraz uczyć dostrzeganie zmian zachodzących w środowisku naturalnym pod wpływem działalności człowieka. Powstało wiele ciekawych prac, wykonanych różnymi technikami plastycznymi. Warsztaty przeprowadzili nauczyciele wychowawcy grup wychowawczych na poszczególnych oddziałach: pani Anna Supronik w Klinice Chirurgii, pani Agnieszka Grabowska w Klinice Nefrologii, pani Alina Zińczuk w Klinice Gastroenterologii, pani Barbara Halicka w Klinice Okulistyki i Otolaryngologii i pani Joanna Chętnik w Klinice Neurologii.


   

 • Esperanto 2022

  Doctor Esperanto

  Dnia 29 kwietnia 2022r. do Zespołu Szkół nr 15 przy UDSK na zaproszenie mgr Anny Dyjak przyszła mgr Magda Urbańska. Pracownik z Białostockiego Ośrodka Kultury im. Ludwika Zamenhofa. Pani Magda Urbańska przeprowadziła dla nauczycieli „Lekcje z Ludwikiem (Leciono kun Ludovico)”. Warsztaty były bardzo ciekawym wprowadzeniem do historii języka Esperanto obejmujących naukę podstawowych słów i zwrotów. W zajęciach wykorzystano grę edukacyjną, memory z kolorowymi planszami z komiksu „Doctor Esperanto”. Warsztaty miały na celu zaakcentowanie znaczenia języka i ideii esperanto jako niematerialnego dziedzictwa kulturowego polski i świata.

 • World Book Day 2022

  World BOOK Day

  W dniach 25-29.04.2022 obchodów dnia książki World BOOK Day nauczycielka Agnieszka Żakowicz w ramach lekcji j.angielskiego prowadziła lekcje wzbogacone o czytanie książek. Uczniowie omawiali jakimi są czytelnikami. Uczniowie po przeczytaniu fragmentu książek rozwiązywali zagadki. Uczniowie otrzymali zakładki do książek.


   

 • Legendy polskie 2022

  Dnia 27 kwietnia 2022r., dzieci w wieku przedszkolnym hospitalizowane w Klinice Chirurgii i Urologii Dziecięcej oraz w Klinice Ortopedii i Traumatologii Dziecięcej wzięły udział w zajęciach okolicznościowych pt. „Legendy polskie – śladami historii początków państwa polskiego – Legenda o Lechu, Czechu i Rusie”. Nauczycielka przedszkola mgr Marta Mieczkowska przeprowadziła zajęcia z wykorzystaniem książki „Polskie symbole narodowe – historia w kolorach”, przygotowanej dla najmłodszych przez Instytut Pamięci Narodowej. Przestrzenne ilustracje i łatwy w zrozumieniu tekst legendy zachęcały przedszkolaki do uważnego słuchania. Przedszkolaki okazywały zainteresowanie zajęciami, dostrzegały w książce polskie symbole narodowe. Z zaangażowaniem wykonały zadanie jakim było pokolorowanie ilustracji flagi.


   

 • Ratujemy i uczymy ratować 2022

  Gdyby co dziesiąty mieszkaniec Ziemi potrafił udzielać pierwszej pomocy, ocaliłoby to MILION ludzi rocznie!

  „ Ratujemy i uczymy ratować” to zajęcia edukacyjne dla uczniów Zespołu Szkół Nr 15 w Białymstoku przy U DSK, którzy objęci są Programem Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
  pt. „ Ratujemy i uczymy ratować”.
  26 kwietnia 2022 roku, uczniowie przebywający w Oddziale Dziennym szpitala wzięli udział w zajęciach, w których poprzez zabawę i ćwiczenia poznawali zasady postępowania i zachowania się w sytuacji wypadku, zagrożenia życia, oraz profesjonalnego udzielania pierwszej pomocy.

  Zajęcia cieszą się ogromnym zainteresowaniem ze strony uczniów . Dzieci traktują je bardzo poważnie i wiedzą jak wielką i ważną sprawą jest umiejętność ratowania ludzkiego życia.

  Organizatorzy
  Alina Malecka , Emilia Sorko


   

 • Dzień Ziemi 2022

  dzienziemi

  DZIEŃ ZIEMI
  "Zainwestuj w naszą Planetę"

  22 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Mimo że stale zwiększa się nasza świadomość dotycząca ekologii, to nie jest ona jeszcze na zadowalającym poziomie.
  Głównym celem Dnia Ziemi jest przybliżenie problemów związanych ze współczesną ekologią, upowszechnianie czystych technologii, szeroko pojęta edukacja dla ochrony środowiska i propagowanie idei zrównoważonego rozwoju. Jest to również okazja do przedstawienia zagrożeń naszej planety. Tegoroczne obchody przebiegają pod hasłem "Zainwestuj w naszą Planetę" Hasło to ma podkreślać konieczność zmian w różnych obszarach ekologii oraz wspólną odpowiedzialność przedsiębiorstw polityków i obywateli za ekosystem.
  Wiele szkół i organizacji prowadzi w tym dniu akcje ekologiczne, takie jak sadzenie drzew, sprzątanie śmieci czy coraz bardziej popularne w ostatnich latach – wysiewanie łąk kwietnych. Uczniowie naszej szkoły również przyłączyli się do akcji. Nasza inicjatywa polegała na posadzeniu bratków. Wszyscy chętnie i z entuzjazmem wzięli udział w akcji. Kwiatki upiększyły parapety Oddziału Dziennego.
  Organizatorzy: Joanna Malinowska, Edyta Kopijkowska


   

 • Dzień Ziemi Dzienny 2022

  Dzień Ziemi, który przypada na 22 kwietnia, to coroczne wydarzenie obchodzone, by promować świadomość i postawy proekologiczne. W ramach tego święta na Oddziale Dziennym przez cały tydzień odbywały się zajęcia pokazujące dzieciom w jaki sposób można chronić i dbać o naszą planetę. Pacjenci dowiedzieli się co to jest recykling i mieli możliwość utrwalenia zasad domowego segregowania śmieci. Obejrzeli film edukacyjny pt.: „Chrońmy naszą planetę” i wykonali plakat pod hasłem: „Obrońcy przyrody”. Natomiast młodsze dzieci wykonały rysunki w programie Paint TUX, a także zrobiły prace plastyczne pod hasłem „Dbamy o naszą Ziemię”.

  mgr Anna Iwaniuk
  mgr Emilia Sorko


   

 • Warsztaty plastyczne pt. „Świąteczne jajeczka”

  Warsztaty plastyczne pt. „Świąteczne jajeczka”

  W dniu 14 kwietnia 2022r., nauczycielka przedszkola mgr Marta Mieczkowska w Klinice Chirurgii i Urologii Dziecięcej zorganizowała warsztaty plastyczne pt. „Świąteczne jajeczka”, w trakcie których przedszkolaki tworzyły na styropianowych jajkach kolorowe wzory używając kreatywnych drucików, cekinów. Wykonane jajeczka mogły wręczyć osobom bliskim lub zatrzymać w nagrodę. Mile spędzony czas wprawił w dobry nastrój wszystkich uczestników warsztatów.


   

 • Lekcja otwarta - “Tradycje wielkanocne w Polsce, Wielkiej Brytanii i Niemczech"

  Lekcja otwarta - “Tradycje wielkanocne w Polsce, Wielkiej Brytanii i Niemczech"

  13 kwietnia 2022 roku w ZS Nr 15 odbyła się lekcja otwarta na temat “Tradycje wielkanocne w Polsce, Wielkiej Brytanii i Niemczech", współprowadzona przez katechetkę Annę Białous, nauczycielki j. angielskiego Agnieszkę Żakowicz i Annę Mikołajczak oraz nauczycielkę j. niemieckiego Monikę Berensztejn. W tym edukacyjnym spotkaniu uczestniczyły dzieci i młodzież oddziału dziennego UDSK. Lekcja rozpoczęła się prezentacją multimedialną poświęconą polskim tradycjom wielkanocnym, z uwzględnieniem specyfiki i porównaniem zwyczajów katolickich i prawosławnych występujących na terenie Podlasia. Przypomniane zostały: święcenie palm oraz koszyczków z pokarmami, uczestnictwo w obrzędach religijnych Triduum Paschalnego, wysyłanie świątecznych życzeń, malowanie jajek, rodzinne śniadanie i obiad wielkanocny oraz “lany poniedziałek”, czyli śmigus-dyngus, wyjątkowy zwyczaj w naszym kraju. Pani Anna Białous wyjaśniła pochodzenie i znaczenie słów Wielkanoc, Pascha oraz symbolikę baranka i pokarmów ze “święconki”, po czym nauczycielki angielskiego przybliżyły zwyczaje wielkanocne w Wielkiej Brytanii oraz krajach anglojęzycznych, z ich specyficznymi tradycjami toczenia i szukania jajek (“egg hunt”), projektowaniem kapeluszy i paradowaniem w nich (USA “Easter Bonnet Parade”), zamianą wielkanocnego zająca na bilby wielkoucha w Australii. Uczniowie wspólnie rozwiązywali po angielsku quiz związany z tymi zwyczajami, grali w domino i dobble z symbolami wielkanocnymi, powtarzając angielskie słówka, pracowali też z wykreślanką.
  Trzecia cześć lekcji poświęcona była niemieckim zwyczajom świątecznym. Z pomocą pani Moniki uczestnicy spotkania wykonali piękny tradycyjny Osterstrauß, czyli wielkanocny bukiet z gałązek wierzby oraz ozdób w formie jajek, baranków, zajączków i kurczaczków.
  Podpisywali je po niemiecku i angielsku, poznając bądź utrwalając słówka i zwroty, w tym życzenia na święta wielkanocne.
  Na koniec najmłodsi uczniowie rywalizowali w biegach z jajkami na łyżkach oraz toczeniu jajek drewnianą łyżką, co wyzwoliło wiele radości i śmiechu.


   

 • Wielkanocne pisanki 2022

  Wielkanocne Pisanki

  W dniu 21 kwietnia 2022 nauczyciel przedszkola mgr Anna Dyjak zorganizowała w Klinice Otolaryngologii zajęcia pt. „Wielkanocne Pisanki”. Mali pacjenci zapoznali się z interesującym opowiadaniem. Dzieci były bardzo zainteresowane różnorodnością barw i pomysłów, malowaniem jajeczek. Kolorowanie pisanek przyniosło chorym dzieciom wiele osobistej satysfakcji. Za interesujące pomysły otrzymały nagrody z których były bardzo dumne.

 • Lisek uczy dzieci segregacji śmieci

  Lisek uczy dzieci segregacji śmieci

  W dniach 19-20 kwietnia 2022r., dzieci w wieku przedszkolnym hospitalizowane w Klinice Chirurgii i Urologii Dziecięcej oraz w Klinice Ortopedii i Traumatologii Dziecięcej wzięły udział w zajęciach czytelniczych. Zainteresowanie przedszkolaków wzbudziła sympatyczna pacynka „Lisek – Maciek” umiejscowiona na dłoni nauczycielki przedszkola mgr Marty Mieczkowskiej, zachęcająca do słuchania serii bajeczek edukacyjnych pt. „Lisek uczy dzieci segregacji śmieci” autorstwa R. Wejnera. Dzieci chętnie słuchały rymowanych tekstów i rozmawiały o tym jak należy segregować śmieci, aby na Ziemi było ładnie, zdrowo i czysto. Rodzice dostrzegli, że ich małe pociechy mogą uczyć się dbać o los planety, na której żyją, a dziecięca literatura pomaga już u najmłodszych wyrobić wrażliwość, która będzie procentowała w dorosłym życiu.

 • Akcja Listy 2022

  Akcja “Listy”

  Tydzień przed świętami wielkanocnymi z trzech białostockich szkół otrzymaliśmy tradycyjnie napisane listy skierowane do dzieci chorych. Listy od rówieśników sprawiły naszym uczniom wiele radości, przyniosły nadzieję, były miłą świąteczną niespodzianką. Zawsze wywoływały uśmiech na twarzy. 😊Dla niektórych były to pierwsze listy otrzymane w tradycyjnej formie i zainspirowały część naszych podopiecznych do odpowiedzi nadawcom. Zarówno treść, zawartość (czasem z dodatkami w postaci naklejek, samodzielnie wykonanych rysunków czy zakładek) jak i tradycyjna – “namacalna” forma listów poprawiały humor, a napisane życzenia wprowadzały w świąteczny nastrój. Miłym zaskoczeniem były listy w języku ukraińskim, które mogliśmy przekazać naszym uczniom- uchodźcom z kraju ogarniętego wojną.

  Serdecznie dziękujemy nauczycielom SP Nr 9, Zespołu Szkół Katolickich oraz SP Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny oraz ich uczniom za zaangażowanie i udział w akcji!
  Inspirator akcji katechetka Anna Białous,
  koordynator kontaktu z ZSK p. Anna Jabłońska

 • Zabawy wielkanocne z zajączkiem 2022

  Zabawy wielkanocne z zajączkiem

  Dnia 12 kwietnia 2022r., w Klinice Chirurgii i Urologii Dziecięcej oraz w Klinice Ortopedii i Traumatologii Dziecięcej odbyły się zajęcia okolicznościowe pt. „Zabawy z wielkanocnym zajączkiem”. Prowadząca - nauczycielka przedszkola mgr Marta Mieczkowska witała małych i dużych pacjentów w przebraniu zajączka i zachęcała do zabaw. Przedszkolaki i dzieci w wieku wczesnoszkolnym losowały jajka – niespodzianki, w których kryły się zagadki o tematyce wielkanocnej. Z odgadywaniem zagadek radzili sobie nawet najmłodsi uczestnicy zabawy. Podczas zajęć dzieci mogły wykazać się umiejętnością utrzymania równowagi przy przenoszeniu jajka na łyżce. Zaproponowane zabawy zmotywowały uczestników do różnych aktywności, sprawiły radość i wprowadziły w świąteczny nastrój.


   

   

 • Wielkanoic Neurologia 2022

  Święta wielkanocne na Oddziale Neurologii UDSK

  Na Oddziale Neurologii, pracowicie rozpoczęliśmy okres przygotowań do świat Wielkanocnych.
  Rozmawialiśmy o tradycjach związanych z tym świętem. Każde z dzieci opowiadało o zwyczajach panujących w ich domu w tym okresie.
  Tworzyliśmy mapę skojarzeń.
  Wykonywaliśmy też wiele ciekawych prac plastycznych. Pisanki, baranki, zajączki to wszystko króluje w naszej świetlicy.


   

 • Wielkanocny zajączek 2022

  „ Wielkanocny zajączek” – spotkanie w Oddziale Onkologii i Hematologii U DSK

  Dnia 13 kwietnia 2022r. w Oddziale Onkologii i Hematologii U DSK w Białymstoku odbyło się spotkanie wielkanocne. Dzieci i młodzież ozdabiały wielkanocne pisanki, wykonywały świąteczne kartki i kolorowanki.
  Składając świąteczne życzenia Radosnego Alleluja rozdawałyśmy prezenty – niespodzianki od zajączka, przygotowane przez uczniów z klasy VIII a ze Szkoły Podstawowej Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Św. Rodziny w Białymstoku.
  Wprowadzając radosną atmosferę , wszyscy oczekiwaliśmy nadejścia Świąt Wielkiej Nocy.
  Organizatorzy:
  Anna Łaszcz
  Alina Malecka


   

 • Maria konopnicka 2022

  Lekcja otwarta z języka polskiego – Piórem pisane wiersze

  pani Marii Konopnickiej.

  W dniu 13 kwietnia 2022r. uczniowie klas 4-8 szkoły podstawowej oraz liceum wzięli udział w lekcji otwartej z języka polskiego na temat: Piórem pisane wiersze pani Marii Konopnickiej. Tematyka lekcji związana jest z podjętą przez Sejm uchwałą, ustanawiającą rok 2022 Rokiem Marii Konopnickiej. W uchwale przypomniano, że w maju 2022 roku przypada 180. rocznica urodzin tej wybitnej polskiej pisarki. Nauczyciele języka polskiego: pani Beata Zdanowicz-Fiedorczuk, pani Anna Jabłońska oraz pan Andrzej Sadowski przybliżyli uczniom sylwetkę Marii Konopnickiej, przedstawiając najważniejsze fakty z życia literatki. Następnie obejrzeli materiał filmowy dotyczący Muzeum Marii Konopnickiej, które znajduje się w Suwałkach. W dalszej części lekcji młodzież miała za zadanie wykaligrafować za pomocą specjalnego pisaka jeden z trzech wierszy poetki: „Stefek Burczymucha”, „Powitanie wiosny” lub „Niezapominajki”. Następnie uczniowie musieli dokonać przekładu intersemiotycznego tekstu poprzez stworzenie ilustracji do wybranego wiersza. A oto efekty ich pracy.
  Opracowała
  Anna Jabłońska


   

 • Easter is coming 2022

  „Easter is coming” – lekcja okolicznościowa z języka angielskiego dla najmłodszych.

  W dniu 11 kwietnia 2022r. uczniowie klas 1-3 szkoły podstawowej wzięli udział w lekcji języka angielskiego, której temat brzmiał: „Easter is coming”. Na początku dzieci zapoznały się ze słownictwem dotyczącym Wielkanocy oglądając ciekawą prezentację multimedialną i wykonując atrakcyjne ćwiczenia online. Następnie uczniowie utrwalali poznane słownictwo, rozwiązując zadania z kart pracy: Easter I spy oraz Easter wordsearch. W dalszej części lekcji podopieczni obejrzeli odcinek „Świnki Peppy”, który nosił tytuł „Easter Bunny”. Na zakończenie lekcji uczniowie tworzyli własne pisanki.
  Opracowała
  Anna Jabłońska


   

 • Dzień Zdrowia 2022

  Dnia 7 kwietnia 2022r., dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym hospitalizowane w Klinice Chirurgii i Urologii Dziecięcej oraz w Klinice Ortopedii i Traumatologii Dziecięcej wzięły udział w zajęciach okolicznościowych z okazji Dnia Zdrowia. Okazały one duże zainteresowanie edukacyjnym strojem prowadzącej - nauczycielki przedszkola mgr Marty Mieczkowskiej, ilustrującym co kryje się w ciele człowieka. Dzieci zainspirowane rymowanymi wierszykami na temat – „Jak dbać o zdrowie?” aktywnie uczestniczyły w rozmowie. Zajęcia zostały wzbogacone o treści z broszury edukacyjnej dla najmłodszych i zabawy edukacyjne: „Zdrowe nawyki to zdrowe zęby” – łączenie elementów; „Znajdź drogę do zdrowia” – labirynt; „Połącz kropki” – rysowanie po śladzie; „Niesamowite poszukiwanie słówek” – wykreślanka. Rodzice przedszkolaków i dzieci w wieku wczesnoszkolnym otrzymali od nauczyciela poradniki – „Jak dbać o zdrowie zębów i dziąseł u dzieci”.

   Zdjęcie3478   Zdjęcie3479

 • Kiermasz świąteczny 2022

  Kiermasz Świąteczny

  Już po raz 22 nauczyciele ZS nr 15 zaprosili na świąteczny kiermasz w UDSK. Kiermasz trawał od 28.marca do 8 kwietnia.Stoisko świateczne cieszyło się ogromnym powodzeniem wśród pracowników szpitala i pacjentów. Dochód ze sprzedaży kartek wielkanocnych i ozdób został przeznaczony na zakup pomocy dydaktycznych, gier i zabawek dla dzieci przebywających na oddziałach UDSK w Białymstoku. Bardzo dziękujemy pani Dyrektor szpitala za pomoc i za wsparcie.
  Wszystkim życzymy Wesołych i Zdrowych Świat Wielkanocnych


   

 • Wielkanoicnetradycje

  WARSZTATY PLASTYCZNE „WIELKANOCNE TRADYCJE”

  W dniach 04 IV – 08 IV 2022 w grupach wychowawczych w Klinice Chirurgii, Gastroenterologii Nefrologii i Onkologii odbywały się warsztaty plastyczne „Wielkanocne tradycje”. W czasie zajęć uczniowie wykonywali palemki, koszyczki, pisanki i inne prace plastyczne związane ze Świętami Wielkanocnymi. Warsztaty były poprzedzone pogadankami o tradycjach wielkanocnych, dzieci rozwiązywały rebusy, krzyżówki, wykreślanki i zagadki związane z tematyką świąteczną. Warsztaty prowadziły: Agnieszka Grabowska, Anna Łaszcz, Anna Supronik i Alina Zińczuk.


   

 • Światowy Dzień Zdrowia 2022

  W ramach obchodów Światowego Dzień Zdrowia 2022 w dniu 08.04.2022 na oddziale dziennym odbyła się lekcja j.angielskiego pt: ,,World Health Day 2022" przeprowadzona przez nauczycielkę mgr Agnieszkę Żakowicz.

  Na lekcji j.angielskiego uczniowie obejrzeli filmik na youtube ,,World Health Day 2022 – Our Planet and Our Health-Nasza planeta, nasze zdrowie" w którym przedstawione zostały zagadnienia oraz słownictwo w j.angielskim dotyczące zachowań prozdrowotnych, dbania o zdrowie oraz środowisko naturalne po czym odbyłą się dyskusja na temat dbania o zdrowie i środowisko. Następnie uczniowie stworzyli mindmaps o sposobach dbania o zdrowie. Na zakończenie zagrali w grę na Wordwallu Health Kaboom.


   

 • Rekolekcje 2022

  Rekolekcje w szpitalnej kaplicy

  6 kwietnia 2022 r. o godz. 11.30 w kaplicy UDSK została odprawiona msza święta rekolekcyjna dla uczniów - pacjentów naszego szpitala. Przede mszą uczestnicy wielkopostnego spotkania pod kierunkiem katechetki p. Ani Białous uczyli się pieśni, w tym czasie można było skorzystać z sakramentu pojednania.
  W dialogowanej homilii ks. kapelan Marek Gryko tłumaczył teologiczne zawiłości słów wyznania wiary “zstąpił do piekieł”, poruszył temat obecności Jezusa żyjącego za czasów apostołów oraz dzisiaj - w Eucharystii, w
  tabernakulum. Krótka pantomima pomogła zrozumieć problem pokusy i grzechu, w których pomocą jest zawsze Pan Jezus obecny w sakramencie pokuty i pojednania. Na koniec mszy św. dyrektor ZS Nr 15 pani Elżbieta Sokólska złożyła wszystkim świąteczne życzenia, a uczestnicy rekolekcji otrzymali od księdza Marka drobne upominki i listy od zdrowych rówieśników.
  Dziękujemy nauczycielom za pomoc w opiece nad uczniami w czasie trwania spotkania.


   

 • Warsztaty palm Wielkanocnych 2022

  Warsztaty robienia palm wielkanocnych

  Z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych 6 kwietnia na oddziale dziennym, w ramach zajęć plastycznych zorganizowano warsztaty wyrobu palm wielkanocnych. Celem zajęć było przybliżenie tradycji Świąt Wielkanocnych, doskonalenie umiejętności współpracy, rozwijanie poczucia estetyki i rozbudzanie wyobraźni wśród naszych uczniów. Podczas warsztatów każdy uczestnik wykonał tradycyjną palmę wielkanocną z bukszpanu, kolorowych kwiatów wykonanych z bibuły, oraz innych dostępnych materiałów i wielkanocnych ozdób. Na zajęciach panowała miła, radosna atmosfera. Wykonane palmy uczestnicy zabrali ze sobą do poświęcenia w Niedzielę Palmową.
                                                                                                                Anna Iwaniuk


   

 • Wyróżnienia mruczę więc jestem 2022

  Miło nam poinformować, że prace naszych podopiecznych (Oliwii i Bianki) otrzymały wyróżnienie w Miejskim Konkursie Plastycznym „Mruczę więc jestem”. Organizatorami konkursu byli: SOSW w Białymstoku i Przedszkole Terapeutyczne „Zaczarowany Zakątek”. Dzieci nagrodzono dyplomami i upominkami.
  Serdecznie gratulujemy: Elżbieta Michalewicz i Alina Zińczuk

   

 • Imaginations 2022

  Spotkanie z kreatywnością na Oddziale Neurologii

  29.04.22 na oddziale Neurologi odbyły się już kolejne zajęcia „DESTINATION IMAGINATION, SPOTKANIE Z KREATYWNOŚCIĄ”.
  W czasie spotkań, uczyliśmy się kreatywności w poszukiwaniu rozmaitych rozwiązań i podejmowaniu nowych wyzwań. W dzisiejszym dniu, tworzyliśmy przedmioty użytkowe z kartek, graliśmy w gry integracyjne które nie tylko uczyły otwartości ale wskazywały rozmaite rozwiązania wyznaczonych zadań.
  Zajęcia z kreatywności prowadzone są na oddziale Neurologi już ponad dwa lata. Spotkania opracowała i prowadzi pani mgr Joanna Chętnik.

 • Stres 2022

  RAZ DWA TRZY- STRES I TY

  Od października na oddziale neurologii odbywają się spotkania w ramach programu RAZ DWA TRZY, STRES I TY.
  Zajęcia maja na celu rozmowę o trudnych tematach, analizowanie przyczyn stresu i poznawanie technik relaksacji. 28.03.22 odbyło się już kolejne spotkanie. Rozmawialiśmy o tym, co nas stresuje. Próbowaliśmy analizować problemy i różnice w spostrzeganiu pewnych rozwiązań . W ramach relaksacji odbyły się zajęcia plastyczne. Młodsze dzieci wykonywały ćwiczenia do muzyki.

 • Warsztaty Pani Wiosna 2022

  WARSZTATY „PANI WIOSNA”

  W dniach 21 – 24 III 2022 odbyły się warsztaty związane z witaniem Wiosny. Zajęcia odbywały się w Klinice Chirurgii - pod kierunkiem Anny Supronik, Klinice Nefrologii i Dializ – pod kierunkiem Agnieszki Grabowskiej i w Klinice Gastroenterologii – pod kierunkiem Aliny Zińczuk. Na warsztatach uczniowie wyklejali, malowali i kolorowali portrety Pani Wiosny, oraz rozwiązywali łamigłówki związane z nową porą roku:
  - Wiosenne przysłowia – kodowanie
  - Jak przybyła do nas wiosna? – rebusy, quizy
  - Witamy Wiosnę – krzyżówka z zagadkami.

 • Konkurs plastyczno - językowy 2022

  Konkurs plastyczno-językowy „My favourite pet”

  Uczniowie klas 1-3 szkoły podstawowej wzięli udział w konkursie plastyczno-językowym “My favourite pet”. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowania nauką języków obcych w połączeniu z twórczą ekspresję plastyczną.
  Zadanie konkursowe polegało na narysowaniu ulubionego zwierzęcia, a następnie opisaniu jego części ciała w języku angielskim. Była to okazja do utrwalenia słownictwa dotyczącego nazw zwierząt domowych oraz części ciała.
  Wszystkie chętne dzieci wykonały portret ulubionego zwierzątka. Dziękujemy uczestnikom konkursu za aktywny udział i przygotowanie bardzo ciekawych prac.
  Organizator
  Anna Jabłońska


   

 • Quiz bajkowy

  QUIZ
  Przed rozpoczęciem zabawy w prawym górnym rogu prezentacji, na pasku zadań naciśnij Prezentuj. Powodzenia.
   

 • Światowy Dzień Książki 2021

  Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

  „Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła.”

                                                                             Wisława Szymborska

  23. kwietnia na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. I choć jest to zwykły dzień, w tym roku przypadający w piątek, to jest to święto wszystkich czytelników i ludzi związanych z książką i pisaniem. Święto wywodzi się z Katalonii. Zgodnie z tradycją 23. kwietnia mężczyźni obdarowują swoje wybranki czerwoną różą, a one ofiarowują im w zamian książkę.

  Jeśli zaciekawiła Was ta informacja, zachęcam do obejrzenia prezentacji dotyczącej Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich:

  https://view.genial.ly/5e9e06a1d400980db1786ba7/presentation-swiatowy-dzien-ksiazki  

  Warto też dowiedzieć się, jak powstaje książka: 

  Na zakończenie posłuchajcie piosenki o czytaniu książek: 

   

  Zakładki wykonane przez naszych wychowanków.


   

 • Dzień Ziemi 2021

  22 kwietnia –  Światowy Dzień Ziemi
  „Przywróć naszą Ziemię” – to hasło przewodnie roku 2021

  To międzynarodowe święto, które ma na celu promowanie postaw proekologicznych i proklimatycznych wśród mieszkańców naszej planety.

  Każdy z nas może zrobić coś od siebie.

  Do najbardziej popularnych i najprostszych zadań sprzyjających ochronie środowiska należą:
  - korzystanie z roweru lub komunikacji miejskiej zamiast samochodu,
  - rezygnowanie z plastikowych toreb i wymienianie ich na wielokrotnego użytku,
  - naprawianie sprzętów zamiast ich wyrzucania,
  - świadome kupowanie produktów w odpowiedniej ilości,
  - segregowanie śmieci,
  - zbieranie makulatury i baterii,
  - oszczędzanie wody i energii,
  - sadzenie drzew,
  - troszczenie się o rośliny i zwierzęta,
  - dzielenie się z innymi wiedzą na temat ekologii i sposobów dbania o środowisko.

  Nasza szkoła jak co roku przyłącza się do akcji. Uczniowie z oddziału dziennego wykonali baner, na którym umieścili tegoroczne hasło przewodnie oraz swoje zadania, które sprzyjają ochronie środowiska.
  A co ty możesz zrobić, aby chronić naszą Planetę?

   

  Następnie wyszliśmy na zewnątrz gdzie uczniowie w grupach trzyosobowych posadzili 3 drzewka. Każdy miał swój udział i chętnie włączał się w wykonanie powierzonego mu zadania.

  Tuje oczywiście zostały podlane.

  A to już efekt naszej pracy.

  Dzień Ziemi w naszej szkole zorganizowały panie Joanna Malinowska - nauczyciel geografii i Edyta Kopijkowska – nauczyciel przyrody.

  Do zobaczenia za rok !

 • Przyszłość Ziemi

  Przyszłość Ziemi można zmienić bez wychodzenia z domu.

  Dzień Ziemi obchodzony jest na całym świecie 22 kwietnia. To proekologiczne święto zostało ustanowione po to, aby uświadomić nam wszystkim jak kruchy jest ekosystem Ziemi i jak łatwo go naruszyć. Jest to dobra okazja na popularyzację idei ochrony przyrody i odpowiednich postaw ekologicznych wśród dzieci, młodzieży jak i dorosłych. 

  Nasza szkoła przystąpiła do projektu edukacji ekologicznej EkoEksperymentarium dla dzieci zrealizowanego pod patronatem Ministerstwa Klimatu i Środowiska.

   Projekt realizowano na lekcji zdalnej i stacjonarnej.

  Lekcja stacjonarna odbyła się 20.04.2021 na oddziale dziennym. Młodzież uczyła się o oszczędzaniu wody, segregacji śmieci. Podsumowaniem był plakat o segregacji śmieci i oszczędzaniu wody.

   

 • CRL uczy rodziców

  Filmy edukacyjne “CRL uczy rodziców”Filmy edukacyjne 660x400

  To seria poradników dla rodziców przygotowanych we współpracy z specjalistami z wielu dziedzin, których celem jest dostarczenie rodzicom merytorycznej wiedzy i wskazówek dotyczących wychowania dzieci. Zakres tematyczny przygotowywanych poradników jest bardzo szeroki i obejmuje takie kwestie jak wychowanie czy rozwój dziecka oraz bezpieczeństwo.

  Wszystkie filmy przygotowane w ramach cyklu "CRL uczy rodziców" dostępne są na stronie: wspierajmarzenia.pl

   

 • Kiermasz wielkanocny 2021

  Kiermasz Wielkanocny 2021

  W marcu przed tegorocznymi Świętami Wielkanocnymi w naszej szkole odbył się kiermasz świąteczny przygotowany przez nauczycielkę Zespołu Szkół Nr 15 przy UDSK w Białymstoku, p. Wiesławę Abramczyk we współpracy z p. Jolantą Woźniczką, naszą emerytowaną nauczycielką oraz z p. Janiną Klepacką z Przedszkola Samorządowego nr 52 w Białymstoku. dochód ze sprzedaży kartek i ozdób świątecznych został przeznaczony na zakup pomocy dydaktycznych, gier i zabawek dla dzieci przebywających na oddziałach szpitala UDSK w Białymstoku.

  Zapraszamy już teraz na kiermasz Bożonarodzeniowy.

   

 • Pierwsza pomoc

  Gdyby co dziesiąty mieszkaniec Ziemi potrafił udzielać pierwszej pomocy, ocaliłoby to MILION ludzi rocznie!

  „ Ratujemy i uczymy ratować” to zajęcia edukacyjne dla uczniów klas I, II, III Szkoły Podstawowej, którzy objęci są Programem Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pt. „ Ratujemy i uczymy ratować.

  Dnia 23.03.2021 roku odbyły się zajęcia otwarte w ramach Programu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Były skierowane do uczniów SP i LO Zespołu Szkół nr 15, przebywających w oddziale dziennym UDSK w Białymstoku.

  Przeprowadzone zostały w sposób warsztatowy, gdzie wszyscy uczestniczący w nich uczniowie mieli możliwość przećwiczenia poszczególnych etapów zachowania się w trudnej sytuacji, „ratowania poszkodowanych” oraz resuscytacji z wykorzystaniem fantomów.
  Na zakończenie, uczniowie w grupach w ramach utrwalenia zajęć wykonywali schemat postępowania oraz zdawali „ egzamin”.
  Każdy uczestnik otrzymał podręcznik WOŚP „ Ratujemy i uczymy ratować” .

  Poprzez zajęcia dzieci poznały:
  • zasady wzywania pierwszej pomocy,
  • kolejne etapy udzielania pierwszej pomocy,
  • uczyły się reagować i właściwie zachowywać w sytuacjach trudnych, takich jak wypadek czy zagrożenie życia,
  • przełamywać opory i pokonywać stres związany z udzielaniem pierwszej pomocy.

  Zajęcia cieszą się dużym zainteresowaniem ze strony uczniów. Dzieci traktują je bardzo poważnie i wiedzą jak wielką i ważną sprawą jest umiejętność ratowania ludzkiego życia.
  Naszym priorytetem jest takie przygotowanie małego, dzielnego człowieka, który wie w jaki sposób, rozumie jak ważna jest świadomość i umiejętność ratowania ludzkiego życia, może pomóc ratować życie, i który jako dorosły człowiek będzie wiedział co robić.
  Zajęcia prowadziła nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej Alina Malecka.