"Szkoła

w szpitalu"

Zespół Szkół Nr 15

przy Uniwersyteckim Dziecięcym Szpitalu Klinicznym

im. Ludwika Zamenhofa w Białymstoku

Nasi partnerzy

slodkadamalogo

selgroslogo

 kwiaciarniamercedes

 rbgrawerowanie

 sekacz

 artsigma

arsenal

zsg

artmagic
 lasydyrekcja

Odkryj Białystok A3 1 1

Błąd
 • [SIGPLUS_EXCEPTION_SOURCE] Image source is expected to be a full URL or a path relative to the image base folder specified in the back-end but biblioterapia22 is neither a URL nor a relative path to an existing file or folder.
 • [SIGPLUS_EXCEPTION_SOURCE] Image source is expected to be a full URL or a path relative to the image base folder specified in the back-end but autoportret22 is neither a URL nor a relative path to an existing file or folder.
 • [SIGPLUS_EXCEPTION_SOURCE] Image source is expected to be a full URL or a path relative to the image base folder specified in the back-end but czytaniepolska2021 is neither a URL nor a relative path to an existing file or folder.
Filtr
 • „Wesołe literki”- szkolny konkurs plastyczny. 2022

  „Wesołe literki”- szkolny konkurs plastyczny.

  17 czerwca 2022r. zakończył się szkolny konkurs plastyczny „Wesołe literki” adresowany do pięciolatków, „zerówkowiczów” i pierwszoklasistów będących pacjentami UDSK im. L.Zamenhofa i WSZ im. J.Śniadeckiego w Białymstoku, których zadaniem było wykonanie pracy plastycznej przedstawiającej literę w formie rysunkowej. Celami konkursu było: utrwalanie liter, bogacenie słownictwa dzieci, rozwijanie kreatywności poprzez wyszukiwanie różnorodnych rozwiązań plastycznych. Konkurs zorganizowała mgr. Alina Ignatiuk- nauczyciel wychowania przedszkolnego. Wszyscy autorzy prac nagrodzeni zostali dyplomami i drobnymi upominkami, a prace zamieszczone zostały na wystawie.


   

 • Egzamin ósmoklasisty 2022

  EGZAMINY ÓSMOKLASISTY

  W dniach 24, 25, 26 maja 2022 roku w szkołach podstawowych całej Polski odbyły się egzaminy ósmoklasisty. W Zespole Szkół nr 15 przy Uniwersyteckim Dziecięcym Szpitalu Klinicznym do egzaminu przystąpiło czworo uczniów-pacjentów. 24 maja pisali oni egzamin z języka polskiego, 25 maja z matematyki i 26 maja z języka angielskiego. Zespoły nadzorujące przebieg egzaminu złożone z nauczycieli dydaktyków zatroszczyły się nie tylko o prawidłowe przeprowadzenie egzaminu, ale także o stan zdrowia i samopoczucie naszych pacjentów.
  Wszystkim uczniom mocno kibicowaliśmy i trzymaliśmy kciuki. Mamy nadzieję, że uzyskają satysfakcjonujące ich wyniki.


   

 • Biblioterapia 2022

  Biblioterapia

  W dniu 13.06.2022 roku na oddziale dziennym odbyły się zajęcia z biblioterapii: Wszyscy jesteśmy ludźmi – relacje w grupie. Podczas zajęć młodzież uczyła się jak radzić sobie ze stresem. Dzięki ćwiczeniom praktycznym, rozmowom i dyskusjom młodzież zaczęła postrzegać samoakceptację jako ważny elementy zdrowia psychicznego i fizycznego. Po zapoznaniu się z tekstem opowiadania, wspólnie poszukiwaliśmy odpowiedzi na pytania:
  - Jak czuł się w tej sytuacji główny bohater, jak czuli się inni uczniowie?
  - Co było powodem ataku? Czy chodziło tylko o historię?
  Wykorzystując scenki dramowe, młodzież mogła wczuć się w rolę zarówno agresora jak i ofiary. Uczniowie przećwiczyli sytuacje które pomogą im w radzeniu sobie z agresją i złym samopoczuciem. Na zakończenie spotkania dzieci wykonały indywidualnie zadanie polegające na zapisaniu na kartce pionowo swego imienia dopisując do każdej litery pozytywny przymiotnik określający daną osobę tak aby powstała taka krzyżówka. Zadanie wymagało skupienia i odpowiedzenia sobie na pytanie jaki jestem, co jest we mnie cennego, ważnego uwagi. Oczywiście grupa służyła pomocą, wspierając się i motywując wzajemnie w odkrywaniu takich cech o których sami uczestnicy nie mieli pojęcia. Zajęcia zorganizowały i przeprowadziły Anna Iwaniuk I Emilka Sorko.

  {gallery layout="flow" rows=4 cols=4 maxcount=4 alignment="center" preview_width=200 preview_height=200}biblioterapia22{/gallery}


   

 • Zakładka do książki 2022

  Zakładki do książki

  W celu rozwijania zainteresowań czytelniczych oraz aktywności twórczej dzieci i młodzieży, zorganizowałam na oddziale dziennym zajęcia plastyczne - zakładka do książki z dowolnym motywem. Uczniowie wykonali zakładki samodzielnie, łącząc dowolne techniki plastyczne (np. rysunek, malarstwo, kolaż). Dzieci wykorzystały dowolne płaskie materiały, które nie niszczą i nie brudzą książek. Wychowankowie wykazali się ogromnym talentem i pomysłowością. Aby zakładki mogły posłużyć na dłużej, zostały zalaminowane. Zajęcia zorganizowała Anna Iwaniuk


   

 • Lekcja fizyki magnetyzm 2022

  Lekcja fizyki o magnetyzmie

  Dnia 9.06.2022 na oddziale dziennym UDSK oraz dnia 10.06.2022 na pediatrii Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. J. Śniadeckiego w Białymstoku odbyły się ciekawe lekcje fizyki w LO podsumowujące wiadomości o magnetyzmie.
  Zjawiska magnetyczne od wielu stuleci fascynowały uczonych i wynalazców. Badanie tych zjawisk doprowadziło do wielu niezwykłych odkryć i powstania urządzeń, które zmieniły świat.
  Uczniowie na lekcji fizyki wykonywali doświadczenia z magnesami trwałymi i stwierdzili, że bieguny magnesów oddziałują wzajemnie jeden na drugi:
  - jednoimienne się odpychają, - różnoimienne się przyciągają.
  Kolejne doświadczenia dotyczyły wyznaczania linii pola magnetycznego.
  Wszyscy byli bardzo zainteresowani tematem, ponieważ sami mogli wykonywać proste eksperymenty. Na zakończenie odbył się krótki test utrwalający wiedzę.
  Iwona Kurowska – nauczycielka fizyki


   

 • Jak radzić sobie ze stresem? 2022

  Jak sobie poradzić ze stresem?

  W dniu 7.06.2022 na oddziale dziennym odbyły się zajęcia profilaktyczne o stresie i sposobach radzenia sobie z nim ‘’ Zaraz zwariuję! Jak sobie poradzić ze stresem. Zajęcia poprowadziły pani psycholog Aneta Porowska – Rudnicka i pani pedagog Paulina Młynarczyk z Centrum Pomocy Dzieciom Stowarzyszenia Klanza w Białymstoku. Zajęcia miały na celu uświadomienie młodzieży rozpoznawania oznak stresu oraz poznawanie sposobów radzenia sobie z napięciem, pojawiającym się w trudnych sytuacjach. W ramach zajęć uczniowie wspólnie z paniami terapeutkami przy wykorzystaniu różnych technik, gier i zabaw poszukiwali odpowiedzi na pytania:
  -czym jest stres?
  - po czym można go poznać?
  - co się z nami dzieje gdy go odczuwam?
  - jak sobie radzić ze stresem i nie zamartwiać się na zapas?
  - gdzie szukać pomocy, kiedy wszystko zawodzi.


   

 • Dzień Dziecka na Neurologii 2022

  Dzień Dziecka na Oddziale Neurologii

  W dniu 31.05.22 i 1.06.22 obchodziliśmy Dzień Dziecka na oddziale Neurologii i rehabilitacji .
  To już tradycja, że w tych dniach bardzo hucznie celebrujemy to wyjątkowe święto.
  Nie mogło być inaczej i w tym roku.
  31.05.22 odwiedził nas pan Mariusz i przeprowadził fantastyczne zajęcia z modelarstwa figurowego.
  Każdy uczestnik wykonywał figurkę według swojego projektu .
  Następnie, dużo uśmiechu wywołali nasi kolejni goście. Wesołe Klauny z Fundacji DR CLOWN.
  1 .06.22 od rana czekały na dzieci liczne atrakcje:
  Odbyły się warsztaty plastyczne MAGICZNY ŚWIAT DZIECKA.
  Przedstawienie teatru KAMISHIBAI „ DWIE ŻABY”
  Dzieci wykonywały żaby techniką origami .
  Była także wesoła loteryjka – każdy los wygrywa, słodki poczęstunek, piękne tatuaże i smaczne lody.
  Jak widać powodów do radości było wiele i każdy mógł znaleźć coś dla siebie.
  Dzień Dziecka zorganizowały i prowadziły pani Joanna Chętnik, pracująca jako wychowawca grupy wychowawczej i pani Alina Ignatiuk, pracująca jako nauczyciel grupy przedszkolnej na Oddziale Neurologii i Rehabilitacji.
  Jednak gdyby nie pomoc sponsorów, impreza nie była by tak wspaniała.
  Dziękujemy ….
  • Panu Mariuszowi- za warsztaty figurek i drobiazgi dla dzieci, https://pl-pl.facebook.com/HighwayToPaint/
  • Pani Ali za cudowny teatr w walizce
  • Fundacji DR Clown za wiele uśmiechów https://www.drclown.pl/oddzialy-fundacji/oddzialy-2/bialystok
  • Chórowi Uniwersytetu w Białymstoku za fanty na loteryjkę, http://www.chor.uwb.edu.pl/
  • Pani Joannie Misiuk radnej miasta Białystok za fanty na loteryjkę, https://pl-pl.facebook.com/Joanna.Misiuk.Bialystok/
  • Firmie Rekin sp.j i panu Jarkowi za pyszne lody, http://rekinspj.pl/
  • Firmie CJ Print, za kolorowe tatuaże, http://www.cjprint.pl/
  • Panu ordynatorowi kliniki Neurologii i rehabilitacji za pyszne słodycze.
  • Pani Izie i pani Ewie i pani Teresie za pomoc w organizacji imprezy.

   


   

 • Dzień Dziecka Onkologia 22

  Dzień Dziecka na Oddziale Onkologii
   1 czerwca 2022 roku z okazji Dnia dziecka odbyło się spotkanie na wesoło z poezją dziecięcą.
  W  rolę aktorów wcielili się nauczyciele Zespołu Szkół Nr 15, przedstawiając wiersze takie jak: J. Brzechwa „ Żaba”, J. Brzechwa „ Żuk i biedronka”, T. Śliwiak „ Zakochana żaba” oraz „ Rzepka” J. Tuwima,  gdzie aktorami były Dzieci i ich Rodzice .
  Było dużo śmiechu i zabawy. Spotkanie upłynęło w radosnej atmosferze.
   
  Aktorzy: Emilia Sorko, Anna Supronik, Małgorzta Fiłonowicz,  Anna Łaszcz, 
                  Alina Malecka, Andrzej Woźniczka.

 • Rodzinne świętowanie 2022

  RODZINNE ŚWIĘTOWANIE 
  W Klinice Gastroenterologii, Nefrologii, Chirurgii i Onkologii w ramach obchodów Dnia Matki i Dnia Dziecka odbyło się szereg zajęć, warsztatów i zabaw w grupach wychowawczych. 
  1. Dzień Matki
  Uczniowie rysowali portrety swoich mam, wykonywali kartki okolicznościowe, tulipany techniką origami i rozwiązywali łamigłówki o tematyce rodzinnej.

   

  2. Dzień Dziecka
  Przy współpracy  nauczycielami przedszkola odbyły się:
  - zajęcia: „Drzewo Dziecięcych Marzeń”, na których dzieci odrysowywały dłonie, zapisywały na nich swoje marzenia, z których powstało drzewo
  - przedstawienia teatru kamishibai
  Odbyły się też warsztaty plastyczne: „Kolorowy Świat” i „Zwierzaki – cudaki z plasteliny”. Dzieci rozwiązywały też łamigłówki, krzyżówki i quizy o tematyce rodzinnej
   
  Zajęcia prowadziły: A. Grabowska, A. Łaszcz, A. Supronik, A. Zińczuk.

   

 • Dzień Dziecka Oddział Dzienny LO 2022

  Children's Day

  W dniu 03.06.2022 odbyły się zajęcia j.angielskiego ,,Children’s Day” poprowadzone przez nauczycielke Agnieszkę Żakowicz na oddziale dziennym z uczniami LO. W czasie zajęć uczniowie przeszli Escape room na platformie Genially, rozwiązywali zagadki językowe odkryli kod otwierający niespodziankę. Następnie odbyła się dyskusja na temat dzieciństwa w j.angielskim. Po czym uczniowie otrzymali zakodowane życzenia na Dzień Dziecka, które odkodowali. Na koniec zajęć otrzymali kartki przygotowane przez uczniów Szkoły Podstawowej Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny w Białymstoku.


   

 • Portreciki, portrety i autoportrety 2022

  Portreciki, portrety i autoportrety
  w Klinice Chirurgii i Ortopedii.

  Uczniowie w grupie wychowawczej pod kierunkiem pani Anny Supronik od lutego do maja 2022 wieli udział w trzech ogólnopolskich konkursach plastycznych.

  1. Ogólnopolski konkurs plastyczny „ Portret Marii Grzegorzewskiej”.Głównym celem konkursu było przybliżenie uczniom postaci Marii Grzegorzewskiej prekursorki pedagogiki specjalnej.

   

  2. Ogólnopolski konkurs plastyczny „ Portret rodzinny w szarości” Celem konkursu było utrwalenie najważniejszych chwil z życia rodziny tworząc jej portret.

  3. Ogólnopolski konkurs plastyczny „ Autoportret, czyli portret własny”. Celem konkursu było opowiedzenie o sobie poprzez autoportret. Wizerunek miał przedstawić zarówno cechy fizyczne, jak i pokazać osobowość takimi jakimi się jest w środku i na zewnątrz.

   {gallery layout="flow" rows=1 cols=1 maxcount=1 alignment="center" preview_width=200 preview_height=200}autoportret22{/gallery}

  Wszystkie prace konkursowe były wykonane z dużym zaangażowaniem, inwencją twórczą i kreatywnością. Wszystkim uczestnikom życzę sukcesów i powodzenia.


   

 • Dzień Dziecka Oddział Dzienny 2022

  Dzień Dziecka na oddziale dziennym

  W dniu 01.06.2022 w ramach obchodów Dnia Dziecka odbyły się zajęcia przeprowadzone wspólnie przez nauczycieli dydaktyków: Agnieszką Żakowicz, Bożenę Budlewską, Monikę Berensztejn, Jolantę Siłkin, Karola Urbańskiego oraz Annę Białous.
  Spotkanie rozpoczęło się przywitaniem i złożeniem życzeń uczniom z okazji ich święta oraz filmikami z serwisu YouTube, które przedstawiały historię powstania Dnia Dziecka, jak też ciekawe zwyczaje obchodzenia Dnia Dziecka na całym świecie. Filmiki przygotowane przez nauczycielkę j. angielskiego Agnieszkę Żakowicz były oczywiście w j. angielskim. Uczniowie wspólnie tłumaczyli je zapoznając się ze słownictwem z języka angielskiego.
  Następnym punktem były złudzenia optyczne, które przygotowała nauczycielka informatyki – Jolanta Siłkin. Przekonaliśmy się, jak nasz mózg może błędnie interpretować obrazy i jakie są tego zaskakujące efekty.
  Dużo śmiechu wywołały nagrane wypowiedzi małych dzieci, które w bardzo kreatywny sposób tłumaczyły nam pojęcie “młodzież”.
  Pani Bożena Budlewska przygotowała długą listę zagadek, które poza logicznym myśleniem wymagały dużej dawki poczucia humoru.
  Z ciekawą propozycją wyszła pani Anna Białous - nauczyciel religii. W grę Tabu z wykorzystaniem pojęć z religii zaangażowała zarówno uczniów jak i nauczycieli. Po emocjonującej grze pani Ania rozdała listy napisane przez dzieci uczące się w SP Nr 9 w Białymstoku w ramach akcji “Listy dzieci do dzieci”.
  Na koniec na uczniów czekał słodki poczęstunek przygotowany przez panią Monike Berensztejn –nauczyciela języka niemieckiego. Gry planszowe w języku niemieckim zostały przesunięte na lekcję języka niemieckiego, ponieważ młodsze dzieci nie uczą się jeszcze tego języka w szkole.

  Na zdjęciach: młodzież czyta listy od dzieci z innych szkół (kontynuacja akcji “Listy dzieci do dzieci”

  Opracowała: Monika Berensztejn Agnieszka Żakowicz

 • Dobre Serce na Neurologii 2022

  24 .05.22 nauczycielka grupy wychowawczej pracująca na oddziale Neurologii uczestniczyła w konkursie organizowanym przez fundację Pro salute „ ŚPIEWAJĄCE SERCA” II OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL PIOSENKI.
  Pani Joanna Chętnik współpracuje z fundacją od roku, w ramach wolontariatu DOBRE SERCA NA Neurologii.
  Uczestnicząc w licznych akcjach fundacji działającej na rzecz terapii dzieci z dystrofią mięśniową. Tym razem nasza wychowawczyni została zaproszona jako jury w konkursie.
  Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy.

   


   

 • Raz Dwa Trzy stres i Ty 2022

  W Maju na oddziale Neurologii i Rehabilitacji odbyły się już kolejne warsztaty z cyklu RAZ DWA TRZY- STRES I TY.
  Zajęcia mają na celu zwrócić uwagę młodych uczestników nie tylko na sytuacje stresujące w ich życiu ale także zapoznać się z technikami relaksacji.
  Pokazują też jak ważne jest rozmawianie, o tym co nas martwi i szukanie rozwiązań sytuacji kryzysowych.
  Program opracowała i zajęcia prowadzi pani Joanna Chętnik.
  Zajęcia skierowane są do młodych pacjentów kliniki Neurologii.


   

 • Dzień Mamy Neurologia 2022

  Dzień Mamy na Oddziale Neurologii

  W dniu 26.05.22 obchodziliśmy Dzień Mamy. Na oddziale Neurologii dzieci, wykonywały laurki, portrety mam.
  Szykowały też gazetkę z wierszami. Każda mama, dostała kolorowe życzenia i kwiatka.
  Nasze drogie mamy życzymy wam zawsze powodu do uśmiechu .

  Jest na świecie piękna istota, u której jesteśmy wiecznymi dłużnikami – matka.
  (M. Ostrowski)


   

 • Koniec roku 20/21

  Zakończenie roku szkolnego 2020/2021.

                W dniu 23 czerwca 2021r. w naszej szkole odbyło się uroczyste zakończenie Roku Szkolnego 2020/2021. Przed uczniami, rodzicami, personelem medycznym i całą społecznością szkolną wystąpił teatr nauczycielski "Kroplówka". Aktorami są nauczyciele naszej szkoły szpitalnej, którzy na co dzień uczą historii, wiedzy o społeczeństwie, języka polskiego, języka niemieckiego, biologii, przyrody, matematyki, informatyki, edukacji wczesnoszkolnej, nauczyciele grup wychowawczych i nauczyciele przedszkola, emerytowana nauczycielka i personel medyczny. Uczniowie oraz wszyscy goście byli zachwyceni przedstawieniem, uśmiechali się radośnie a aktorów nagradzali gromkimi brawami.
  Wszystkim naszym uczniom życzymy jak najlepszych ocen na świadectwach, absolwentom szkoły podstawowej dostania się do wymarzonych szkół średnich a licealistom na upragnione kierunki studiów.
  Dyrekcja, nauczyciele i pracownicy administracji życzą Uczniom bezpiecznych i beztroskich wakacji.
  Życzymy Wam podróży, tych małych i dużych, wspaniałych przygód, górskich wędrówek, cieplutkiego morza, słoneczka i dużo uśmiechu na każdy dzień.

  Więcej informacji znajdziecie w artykule pani Alicji Olchanowskiej opublikowanego na łamach "Kuriera Porannego"

  Uniwersytecki Dziecięcy Szpital Kliniczny im. L. Zamenhofa

  Oddział Pediatrii i Neurologii Dziecięcej WSZ im. J. Śniadeckiego

 • Dni Nauki 2021

  Szkolne Dni Nauki w ZS Nr15 przy UDSK

  Szkolne Dni Nauki w naszej szkole odbyły się w dniach 14-17.06.2021. Jest to przedsięwzięcie popularyzujące naukę. Zajęcia przygotowali i przeprowadzili nauczyciele zespołu matematyczno-przyrodniczego.

  Zajęcia odbyły się w dwóch budynkach naszej szkoły: szpitalu UDSK oraz WSZ

  ODDZIAŁ POBYTU DZIENNEGO UDSK:

  W gry matematyczne bawiła się z uczniami mgr Justyna Myślińska:

  Zapałczane łamigłówki rozwiązywali uczniowie przy pomocy mgr Joanny Sawickiej- Nikołajew.

  Zagadki fizyczne i gry logiczne odgadywały dzieci przy wsparciu mgr Iwony Kurowskiej. Młodzież bardzo chętnie wykonała sześciany metodą origami.

  Tajniki chemii odkrywała młodzież w doświadczeniach kierowanych przez mgr Bożenę Budlewską.

  W świat biologii wprowadziła pani mgr Beata Ostasiewicz. Uczniowie pod mikroskopem oglądali tkanki, krew, aparat ssący motyla i wiele innych preparatów.
  ODDZIAŁ PEDIATRII WSZ im. J. Śniadeckiego:
  Królową nauk, czyli matematykę przybliżała dzieciom mgr Joanna Sawicka –Nikołajew:

  Uroki geografii pokazywała młodzieży mgr Joanna Malinowska. Uczniowie chętnie układali geograficzne trimino.

  Tajemnice przyrody odkrywali uczniowie wspólnie z mgr Edytą Kopijkowską.


   

 • Msza koniec roku 2021

  Msza święta z okazji zakończenia roku szkolnego 2020/21

  We wtorek 15.06.2021 roku w kaplicy UDSK o godz. 12.30 uczestniczyliśmy w uroczystej Mszy św. na zakończenie roku szkolnego. Prawdopodobnie było to ostatnie nabożeństwo w tym miejscu, ponieważ z powodu remontu szpitala kaplica zostanie przeniesiona do innego pomieszczenia.
  Ksiądz bardzo ucieszył się nasza obecnością i przyznał, że tęsknił za naszymi spotkaniami w kaplicy, zawieszonymi w okresie pandemii covid. Modliliśmy się za niego, za wszystkie chore dzieci, za pracowników naszej szkoły.
  Dziękowaliśmy księdzu kapelanowi Markowi Gryko za dotychczasową współpracę i złożyliśmy mu serdeczne życzenia z okazji jubileuszu 25-lecia święceń kapłańskich. Ksiądz kapelan zaś serdecznie podziękował odchodzącej na zasłużoną emeryturę pani katechetce Bożenie Sawickiej, która 24 lata przekazywała chorym dzieciom wiarę i przygotowywała je do sakramentów świętych na terenie szpitala.


   

 • Zajęcia biblioteczne Cała Polska czyta dzieciom 2021

  Zajęcia biblioteczne "Cała Polska czyta dzieciom"

   W dniu 14 czerwca 2021 r. odbyły się w Klinice Neurologii I Rehabilitacji UDSK bardzo ciekawe zajęcia.
  Przeprowadziły je, Pani Iwonka pracująca w Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego Filia nr 1 w Białymstoku, która gościła u nas online i Pani Asia która jest wychowawcą grupy na tym oddziale.
  W ramach zajęć "CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM", pani Iwonka czytała książkę "TO JEST GUS" ,którą napisał Chris Chatterton a Pani Asia zorganizowała zajęcia plastyczne, na których rysowaliśmy głównego bohatera.
  Rozmawialiśmy też o przyjaźni i o tym jak bardzo jest potrzebna.
  Dziękujemy Pani Iwonko.

  {gallery layout="flow" rows=12 cols=12 maxcount=12 alignment="center" preview_width=150 preview_height=150}czytaniepolska2021{/gallery}


   

 • Programowanie 2021

  "Programowanie - lekcja oczami dzieci"

  W dniu 08 czerwca 2021 r. Pani Dominika Chrzanowska podzieliła się z nami wiedzą na temat ,,Programowanie-lekcja oczami dzieci".
  Przedstawiła nam, w jaki sposób można przeprowadzić lekcje z różnych przedmiotów przy pomocy np. Ozobota, maty do kodowania, kolorowych kubeczków, dyktand graficznych oraz puzzli dla Ozobota. Pani Dominika pokazała nam też różne ciekawe karty pracy, które można wykorzystać na zajęciach z kodowania w klasach I-III. Te pomoce dydaktyczne można również wykorzystać przy odpowiedniej modyfikacji na zajęciach z uczniami starszych klas.


   

 • Żyj zdrowo konkurs

  Konkurs prozdrowotny "Żyj Zdrowo"

  7 kwietnia 2021 obchodzono Światowy Dzień Zdrowia. Celem tego święta jest zwrócenie szczególnej uwagi na najbardziej istotne problemy zdrowotne społeczeństw na świecie. Nasza Szkoła również przyczyniła się do obchodów tego święta. Nauczycielki biologii i chemii – Pani Bożena Budlewska oraz Pani Beata Ostasiewicz w dniach 26 – 30 kwietnia zorganizowały szkolny konkurs prozdrowotny „Żyj zdrowo”. Konkurs skierowany był do uczniów 7 i 8 klasy szkoły podstawowej oraz uczniów szkoły średniej. Celem konkursu było propagowanie zdrowego stylu życia i racjonalnego odżywiania.


   

 • Dzień Dziecka Neurologia 2021

   Dzień Dziecka w Klinice Neurologii

  W dniu 31.05-1.06 juz po raz 14 obchodziliśmy Dzień Dziecka na Oddziale Neurologii I Rehabilitacji UDSK. Było mnóstwo atrakcji, uśmiechu i zabawy. Odwiedzili nas goście z Stumilowego lasu. Były balony, lody, naklejki, tatuaże, słodycze, bańki. Odbyła się wesoła loteryjka-każdy los wygrywa.Obejrzeliśmy spektakl online "Cicho sza". Odbyły się też warsztaty plastyczne pt. "Uśmiech dzieci".
  Imprezę zorganizowała i koordynowała Pani mgr Joanna Chętnik, wychowawca grupy na Oddziale Neurologii.
  Nie udało by się to gdyby nie dobre serca naszych przyjaciół:
  Dziękujemy
  Bajkomat Mobilny i Pani Izie, za wypożyczenie strojów.

  Party4you, za balony.

  BRP Agencji Reklamy, za naklejki.

  CJPrint-Nadruki, za tatuaże.

  Rekin Sp.j, za wodne lody.

  Szpitalowi UDSK im. L.Zamenhofa w Białymstoku za fanty na loteryjke.

  Monolynx, za pomoc w kwestiach organizacyjnych.

  Teatrowi Dramatycznemu im. A . Węgierki, za udostępnienie spektaklu oline.

  Dziekujemy ponad to: Panu Jarkowi, Piotrowi i Arturowi.

  Przesyłamy wam uśmiechy.
  Macie wspaniałe i dobre serca.


   

 • Dzień Dziecka oddział dzienny 2021

  Dzień Dziecka na Oddziale Dziennym

  1 czerwca to wyjątkowy dzień w kalendarzu – Dzień Dziecka. Z tej okazji na Oddziale Dziennym gościliśmy wolontariuszki z Fundacji Dr Clown nikt tak jak one nie potrafi poprawić samopoczucia i rozbawić do łez. Oczywiście ten dzień nie mógł się obyć bez upominków, ale przede wszystkim bez radości i uśmiechów na buziach dzieci, które wywołał zabawny clown. W ramach świętowania Dnia Dziecka, Fundacja Dr Clown przekazała prezenty dzieciom z Oddziału Dziennego. Zabawom nie było końca…. Z całego serca dziękujemy za organizację spotkania odpowiadały: Anna Iwaniuk i Emilia Sorko.