"Szkoła

w szpitalu"

Zespół Szkół Nr 15

przy Uniwersyteckim Dziecięcym Szpitalu Klinicznym

im. Ludwika Zamenhofa w Białymstoku

Sztuka bez granic

Oglna odznaka

Fundacja Urtica Dzieciom logo

Nasi partnerzy

slodkadamalogo

selgroslogo

 kwiaciarniamercedes

 rbgrawerowanie

 sekacz

 artsigma

arsenal

zsg

artmagic
 lasydyrekcja

Odkryj Białystok A3 1 1

Sprzątanie Świata 2020

plakat SPRZATNIE SWIATA 2020 A4 page 001

To międzynarodowa kampania odbywająca się na całym świecie w trzeci weekend września. Polega na zbiorowym sprzątaniu śmieci zalegających poza miejscami przeznaczonymi do ich składowania. Jej celem jest wzrost świadomości ekologicznej społeczeństwa.

Tegoroczna 27 akcja przebiegła pod hasłem „Plastik? Rezygnuję. Redukuję. Segreguję”. Miała ona zachęcać, inspirować i motywować Polaków do rezygnacji z plastiku tam, gdzie jest to możliwe; do jego redukcji      z życia codziennego tam, gdzie są możliwe inne, bardziej ekologiczne rozwiązania i do prawidłowej, odpowiedzialnej segregacji plastiku w gospodarstwach domowych.

Nasza szkoła jak co roku przyłączyła się do kampanii. 23.09.2020 na oddziale dziennym odbyło się spotkanie edukacyjne oraz wspólne sprzątanie okolic szpitala. Organizatorkami tego spotkania były panie: Joanna Malinowska nauczyciel geografii i Edyta Kopijkowska nauczyciel przyrody.