"Szkoła

w szpitalu"

Zespół Szkół Nr 15

przy Uniwersyteckim Dziecięcym Szpitalu Klinicznym

im. Ludwika Zamenhofa w Białymstoku

Nasi partnerzy

slodkadamalogo

selgroslogo

 kwiaciarniamercedes

 rbgrawerowanie

 sekacz

 artsigma

arsenal

zsg

artmagic
 lasydyrekcja

Odkryj Białystok A3 1 1

CODE WEEK 2020

Ogólna odznaka

Co można zakodować w dzisiejszych czasach? Okazuje się, że wiele. 

W dniach 10-25. 10.2020 roku wzięliśmy udział w Europejskim Tygodniu Kodowania "Code Week". Zespół nauczycieli grup wychowawczych i pani Jolanta Siłkin przeprowadzili szereg zajęć z kodowania z użyciem komputera i bez. Nasi wychowankowie mieli okazję uczyć się kodowania na stronie internetowej Code.org, korzystać z różnych pomocy dydaktycznych do kodowania offline: karty pracy, gra "Cody Roby" i wiele innych. 

Np.   p.   Alina   Zińczuk   do   zajęć   wykorzystała   propozycje   zawarte  w  „Zabawach  w   kodowanie  offline".  Dzieci  chętnie  uczestniczyły  w zabawach: "Zero- jedynkowy pojedynek", "Zabawa w 10 pytań", "Jak narysować kota?", "Złap jajko" i innych. Część zajęć oparto na pomysłach zawartych w Ogólnopolskim Programie "Uczymy dzieci programować". Dzieci rozwiązywały również karty pracy z zakodowanymi informacjami.

Przydatne linki związane z wydarzeniem:

Ilustracja 1

Broszura Tygodnia Kodowania

Ikonografika Tygodnia Kodowania

Komunikat prasowy 2020

Plakat CodeWeek