Code Week w WSZ

W dniu 18.10.2022 w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania nauczycielka informatyki Jolanta Siłkin przeprowadziła zajęcia edukacyjne. Uczniowie szkoły podstawowej i ponadpodstawowej poznali różne szyfry i kody np. Cezara, Czekoladkę, Ga-de-ry-po-lu-ki, odszyfrowywali wiadomości za pomocą Alfabetu Morse’a. Potem rozwiązywali zadania na stronie code.org, gdzie sterowali postaciami przy użyciu bloków.

Dzień Nauki 15.06 21

W naszej szkole na oddziale Pediatrii i neurologii obchodziliśmy Dzień Nauki. E. Lewczuk zaprosiła nauczycieli dydaktyków ZS15. Łamigłówkom, rebusom, zagadkom nie było końca. Nasi uczniowie błyskawicznie podawali odpowiedzi z różnych dziedzin nauki. Nagrodą było zdobycie ciekawej wiedzy w dostępny sposób.

Dzień Matki 26.05.2021

To tak naprawdę święto wszystkich mam, które oczywiście uczciliśmy w naszym oddziale. W naszych progach zawitała Fundacja Dr Clown- zabawom z naszymi mamami nie było końca. Miały również miejsce bisy. Mamy małych dzieci otrzymały prezenty zasponsorowane przez fundację. Natomiast młodzież została zobligowana przez prowadzące zajęcia E. Lewczuk i J. Czerech do wręczenia upominków mamom po powrocie ze szpitala do domu.

Dzień Rodziny 25.05.2021

Bardzo fajny majowy dzień w naszej szkole na Oddziale Pediatrii i Neurologii w WSZ, ponieważ z okazji Dnia Rodziny przyszły do nas koleżanki nauczycielki pracujące na co dzień w UDSK. Tego dnia rodzina była u nas na pierwszym miejscu. Dzieci doskonale wiedziały, w jakich zawodach realizują się ich rodzice. Natomiast rodzice dorównując swym pociechom odpowiadali na pytania w quizie na temat swoich dzieci

Otwarcie Oddziału Pediatrii i Neurologii Dziecięcej w Wojewódzkim Szpitalu zespolonym im. J. Śniadeckiego po remoncie 27.04 2021

Dziecko w szpitalu ma swoje prawa. Najważniejsze z nich to dostęp do leczenia, ale też do zabawy i nauki. Wszyscy byliśmy szczęśliwi, że na naszym oddziale odbył się generalny remont. Naszym uczniom- ZS15, a przede wszystkim pacjentom oddziału 27 kwietnia 2021 roku dzięki inicjatywie mgr Małgorzaty Długozimy- oddziałowej pediatrii, kierownik oddziału dr Grażynie Nawarze oraz mgr Elżbiecie Lewczuk i mgr Joannie Czerech została oddana do użytku nowa sala do zajęć terapeutycznych- świetlica. Pomieszczenie zasponsorowała, zaprojektowała i wykonała firma Budimex. Dzięki tym wspaniałym ludziom dobrej woli oddział pediatrii i nasza szkoła zyskały przyjazne i w pełni wyposażone miejsce do terapii dla dzieci i rodziców.