urtica1     ”SŁONECZNA GALERIA” – URTICA DZECIOM

Od marca br. trwają ogólnopolskie warsztaty plastyczne „Słoneczna Galeria”. To już 25 edycja! Nasi uczniowie – pacjenci tworzą prace plastyczne.
W tym roku zaproponowaliśmy naszym artystom do twórczej realizacji następujące tematy plastyczne w ramach projektu “Słoneczna galeria-Urtica dzieciom: ”Kogel-mogel”, ”Kolorowa dżungla”, ”Podwodny świat”, ”Obraz z liter, cyfr i słów”, ”Na spacerze w ogrodzie”, “Wśród gałązek, krzewów i pajęczyn, ”Zwierzaki-cudaki”, „Kopiowanie wielkich dzieł malarstwa polskiego”.
Ze względu na obostrzenia sanitarne warsztaty często odbywały się indywidualnie lub w bardzo małych grupach. Kreatywności, szalonych pomysłów i fantazji naszym artystom- pacjentom nie brakowało. Powstały ciekawe, kolorowe i pełne fantazji prace. realizacji poszczególnych tematów naszym artystom nie brakowało. Czasem aż trudno uwierzyć, że zostały stworzone przez dzieci hospitalizowane, często obolałe, osłabione, zmęczone po badaniach, zabiegach. Aktualnie wysłano do Fundacji Urtica 120 prac, ale to jeszcze nie koniec….
Zapraszamy do obejrzenia prac na zamieszczonych zdjęciach, a naszym Artystom jeszcze raz bardzo GRATULUJEMY.