Drużyny harcerskie i gromada zuchowa w Zespole Szkół Nr 15 przy Uniwersyteckim Dziecięcym Szpitalu Klinicznym im. Ludwika Zamenhofa w Białymstoku:

131 BDH-Z Nieprzetartego Szlaku „ Dzieci Słońca” im. M. Grzegorzewskiej – drużynowa Jolanta Woźniczka hm.

161 BDH Nieprzetartego Szlaku „ Promyki Słońca” – drużynowa Iwona Kurowska hm.

22 BGZ Nieprzetartego Szlaku „ Wesołe Skrzatoludki „ – drużynowa Marta Mieczkowska pwd.

Cele działalności:

1. Kształtowanie postaw pacjentów w szpitalu zgodnych z Prawem i Przyrzeczeniem Harcerskim a także z Prawem i Obietnicą Zucha.

2. Doskonalenie wiedzy i umiejętności zuchów i harcerzy w zakresie technik harcerskich.

3. Rozwijanie zainteresowań i zdolności zuchów i harcerzy.

4. Kształtowanie szacunku do symboli, poznawanie historii, tradycji i obrzędowości Związku Harcerstwa Polskiego.

5. Poznawanie historii skautingu, dziedzictwa kultury i tradycji narodowych.

6. Prowadzenie zajęć zgodnie z metodyką ZHP uwzględniając indywidualne podejście do każdego pacjenta jako najważniejszy środek metodyczny.

7. Rozwijanie umiejętności pracy w grupie.

8. Pogłębianie szacunku do współpacjentów, personelu medycznego a także innych ludzi.

9. Nauka odpowiedzialności za swoje słowo.

10. Uświadamianie harcerzy o pięknie geografii naszego regionu.

11. Udział zuchów i harcerzy w konkursach plastycznych organizowanych przez Komendę Hufca ZHP Białystok oraz Białostocką Chorągiew ZHP.

12. Spotkania integracyjne z harcerzami z zaprzyjaźnionych drużyn Hufca ZHP Białystok oraz cykl spotkań z ciekawymi ludźmi odwiedzającymi zuchy i harcerzy w szpitalu

Przeczytaj!!!

niezbednikdruzynowego